سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان بیماری کرونا را در ایران در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسیده است.

لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۳۰ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵ هزار و ۹۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۱۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۸۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۲۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۸ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

لاری گفت: یکی از راه‌های مهم گسترش زنجیره انتقال کرونا در اماکن شلوغ و وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو است به همین علت از مردم تقاضا می کنیم در صورت استفاده از مترو حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله ۱.۵ تا دو متر را از دیگران حفظ و هنگام حضور در مترو از صحبت کردن پرهیز کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: از همه مردم می خواهیم تا جای ممکن زمان استفاده از مترو را به زمان های خلوت موکول و از تردد در این وسایل در ساعات شلوغ خودداری کنند. همچنین هنگام تردد در فضای مترو از دست زدن به لبه‌های پله برقی و صندلی مترو خودداری کنند و از دست زدن به صورت و دهان بپرهیزند. کارکنان مترو هم علاوه‌بر ماسک از شیلد صورت استفاده کنند.

کد خبر 580102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار