به گواه اسناد تاریخی، یکی از شاهدان موثق در ماجرای غدیر که اعلام ولایت امام علی(ع) را از پیامبر(ص) شنید و با آن حضرت بیعت کرد، حضرت زهرا(س) است.

حضرت زهرا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، بخشی از شبهات درباره زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها به ماجراهایی مربوط است که ریشه در واقعه غدیر دارد. می‌دانیم که واقعه غدیر، ماجرایی سرنوشت‌ساز برای امت اسلام بوده است. بنا بر شواهد تاریخی، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام هم در حجه الوداع حضور داشتند.

درواقع هنگامی که پیامبر صلی‌الله علیه و آله تصمیم گرفتند برای انجام فریضه حج سال آخر عمر شریفشان که به حجه الوداع مشهور شد حرکت کنند، همسران خویش، همچنین حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام را همراه با خود بردند.

حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام از ۶ ماه پیش از این، در مأموریت یمن که از سوی پیامبر صلی‌الله علیه و آله به ایشان سپرده شده بود به سر می‌بردند. پیامبر صلی‌الله علیه و آله پیشاپیش نامه‌ای به آن حضرت نوشتند و فرمودند: «من قصد انجام حج دارم. در مکه به ما ملحق شو».

حضرت علی علیه السلام با دریافت این دستور، از یمن به سوی مکه حرکت کردند و پیامبر نیز با بسیاری از اصحاب، همسران خویش، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و حسنین علیهماالسلام از مدینه حرکت کردند.

در بیرون مکه حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام به حضور پیامبر صلی‌الله علیه و آله شرفیاب شدند و همراه آن حضرت، حج خود را به جا آوردند. بنابراین، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام هم در حجه الوداع و هم در واقعه بزرگ غدیر که اعلام ولایت حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام بود، حضور داشتند.

کد خبر 579478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار