مدیر کل فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به درخواست‌های بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای بهره‌برداری از سامانه ثبت نام تسهیلات قرض‌الحسنه گفت: تامین اجتماعی در راستای گسترش خدمات الکترونیکی و افزایش رضایتمندی، استفاده از این سامانه را  در دستور کار قرار داد.

بازنشسته - بازنشستگان - سالمند

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، علی جهانی گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه کارگران، شرکت اطلاع‌رسانی رایتل، شرکت خدمات ماشینی تامین و کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور، آماده سازی هفت وب‌سرویس مهم و کاربردی را طراحی و اجرا کرده اند، برای ارتقای خدمت رسانی مطلوب به بازنشستگان زمینه ارائه تمامی مراحل تسهیلات قرض الحسنه بصورت کاملا آنلاین فراهم شده است.  

وی با اشاره به اقدامات و هماهنگی ها برای ارتقای کمی و کیفی خدمات و افزایش رضایتمندی بازنشسته‌ها و مستمری‌بگیران گفت: این پیگیری ها، حاصل تلاش شبانه روزی و همکاری مجدانه مسئولان و حوزه های دست اندرکار این امر است.  

 وی گفت: تمام مراحل پس از ثبت نام فرد متقاضی در سامانه، بررسی و تایید نهایی استحقاق  و یا عدم استحقاق دریافت تسهیلات مذکور، استعلام های مربوط، ارسال پیام اعلام وضعیت به گیرندگان وام و ... در زمان کوتاه و بدون مراجعه حضوری میسر شده است.  

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و امور استان های تامین اجتماعی با اشاره به رفع مشکلات سیستمی گذشته و تسهیل در فرایند ارایه خدمات بصورت هماهنگ، برخط و آنلاین میان بخش های مختلف اعم از بانک رفاه، رایتل، بانک مرکزی و ... بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان، گفت: این حجم و گستردگی عملیات سیستمی و الکترونیکی برای اولین بار بدون نیاز به مراجعه حضوری گامی کم نظیر و ارزشمند محسوب می شود.  

وی با تاکید بر آماده بودن سامانه و اندک فرصت باقی مانده تا ابتدای اسفند ماه سال جاری برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک رفاه گفت: از تمامی مسئولان کانون های بازنشستگی تقاضا می شود با توجه به آماده بودن سامانه و اندک فرصت باقی مانده برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، اقدام کنند.

جهانی در خصوص نام نویسی و پیش ثبت نام متقاضیان از قبل ثبت نام شده اظهار داشت: این عزیزان می توانند از امروز با مراجعه به سامانه مذکور در راستای ثبت نام نهایی اقدامات لازم را انجام دهند.

کد خبر 579435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار