رییس پلیس تهران بزرگ به اخبار مربوط به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو واکنش نشان داد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت

به گزارش همشهری‌آنلاین و به نقل از ایلنا؛ سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو گفت: ما چنین چیزی در ناصرخسرو نداشتیم و در فضای مجازی نیز با مواردی که مشاهده شده است، برخورد کرده ایم. فروش دارو در فضای مجازی دارو و یا محصولات بهداشتی خلاف قانون و غیرقانونی است و دارو باید از مراجع رسمی و داروخانه ها تهیه شود. اگر اقدامی در این زمینه در فضای مجازی ببینیم قطعا برخورد خواهیم کرد. 

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: اگر چه ممکن است مجرمان سایبری در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغ فروش و پیش فروش واکسن کرونا با هدف کلاهبرداری از شهروندان کنند، اما درخواست پلیس فتا از مردم این است که  شهروندان برای تهیه داروهای مورد نیاز خود به مراکز مجاز و داروخانه‌ها مراجعه کنند، چراکه تنها مسیر واقعی دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی صرفاً مجاری قانونی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

سردار رحیمی درباره دیگر اقدامات پلیس در فضای مجازی گفت: برخورد با اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز یکی دیگر از اقدامات ما در این فضا است و افرادی که در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش سلاح می کردند شناسایی و بازداشت شده اند. هر کسی بخواهد در فضای مجازی اقدامات مجرمانه داشته باشد، قطعا با برخورد پلیس مواجه خواهد شد.  

سردار رحیمی همچنین با اشاره به اجرای طرح امنیت شبانه گفت: طرح امنیت شبانه از هفته پیش با حضور تمامی نیروهای پلیس تخصصی در میادین اصلی و معابر و خیابان های فرعی در حال اجراست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این طرح از حضور نیروهای بسیج نیز استفاده می شود؟ گفت: خیر، این طرح همانطور که گفتم با حضور نیروهای پلیس انجام می شود. 

کد خبر 579420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار