ایوانکا ترامپ با وجود مخالفت شدید پدرش قصد دارد با شرکت کردن در مراسم تحلیف جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه آینده سیاسی خود را زنده نگه دارد.

ايوانكا ترامپ و دانلد ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، برخی منابع در درون کاخ سفید از ابراز تمایل جدی ایوانکا به حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهوری برگزیده آمریکا و رقیب انتخاباتی دانلد ترامپ خبر داده‌اند. این در حالی است که ترامپ مخالفت رسمی خود را با تصمیم دخترش اعلام کرده و مدعی شده این «بدترین کار و تصمیم» فرزند او در زندگی بوده است.

ایوانکا که برای پیروزی دوباره پدرش در انتخابات بسیار تلاش کرد، حالا آینده سیاسی خود را در خطر می‌بینید و می‌خواهد به گونه‌ای راهش را از جنجالی‌ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا جدا می‌کند. برخی معتقدند ایوانکا ترامپ در آینده بسیار نزدیک می‌تواند در قالب شهردار نیویورک یا فرماندار یکی از ایالت‌های کلیدی دوباره به صحنه سیاست ایالات متحده بازگردد، به شرط آنکه حضور در مراسمی سرنوشت‌ساز چون تحلیف بایدن را از دست ندهد.

این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا به احتمال فراوان کار استیضاح ترامپ را از یکی دو روز دیگر آغاز می‌کند و شاید تا پیش از مراسم تحلیف چهارشنبه آینده رای به برکنار شدن رئیس جمهوری مستقر بدهد. اگر شرایط به همین ترتیب پیش برود، شاید ترامپ و خانواده‌اش زودتر از ۲۰ ژانویه ناچار به بیرون رفتن از کاخ سفید شوند و در این حالت ممکن است حتی ایوانکا و دیگر فرزندان رئیس جمهوری برکنارشده جزو مهمانان دعوت‌شده به مراسم نباشند.

با قطعی شدن استیضاح ترامپ، گفته می‌شود مجلس سنا اراده‌ای برای محاکمه زودهنگام رئیس جمهوری آمریکا به اتهام تشویق و تحریک به شورش ندارد و بعید است پیش از مراسم تحلیف بایدن، تکلیف استیضاح ترامپ روشن شود. به این ترتیب، دست‌کم یک نفر از خانواده اول ایالات متحده در تحلیف رئیس جمهوری برگزیده حضور خواهد داشت و او کسی نیست جز ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ و مشاور ارشد دانلد ترامپ که سودای ماندن در سپهر سیاسی آمریکا در سر دارد.

کد خبر 579298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار