واتیکان، کوچک‌ترین کشور جهان برنامه واکسیناسیون همگانی کرونا را روز چهارشنبه آغاز کرد اما هنوز روشن نیست که پاپ فرانسیس هم آستین ردایش را برای واکسن زدن بالا خواهد برد یا نه.

Vatican

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز  واتیکان در بیانیه‌اش در این باره اعلام کرد که این برنامه در بخش مرکزی سالن بزرگ دیدارهای عمومی که معمولا برای ملاقات‌های پاپ استفاده می‌شود، آغاز شده است.

این بیانیه جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداده است، اما یک منبع آگاه گفت نخستین دوزهای واکسن به پزشکان و سایر اعضای بخش خدمات بهداشتی واتیکان تجویز شده است.

تصاویر منتشر شده بوسیله واتیکان یک میز معاینه پزشکی و یک صندلی پزشکی را نشان می‌دهد که هر دویشان خالی هستند. یک تصویر دیگر یک یخچال پزشکی را با عکسی از پاپ بر روی دیوار نشان می‌دهد.

واتیکان هفته پیش اعلام کرد یک یخچال فوق‌سرد برای ذخیره کردن واکسن‌ها را خریده است و بنابراین به نظر می‌رسد از واکسن ساخته‌شده بوسیله شرکت‌های فایزر و بیونتک برای واکسیناسیون استفاده خواهد کرد که باید در دمای حدود منهای ۷۰ درجه سلسیوس نگهداری شوند.

پاپ در مصاحبه‌ای تلویزیون در روز یکشنبه گفت این هفته واکسن کرونا خواهد زد. واتیکان هنوز اعلام نکرده است که آیا پاپ خودش واکسن زده است یا نه.

یک ریه پاپ فرانسیس که ماه پیش ۸۴ ساله شد، در دوران جوانیش در زادگاهش آرژانتین پس از دچار شدن به سل با جراحی برداشته شده است، بنابراین او آسیب‌پذیری بیشتری به کرونا دارد.

ساکنان کشور واتیکان چند صد نفر بیشتر نیستند. اغلب کارکنان واتیکان در ایتالیا زندگی می‌کنند و آنها هم واکسن دریافت می‌کنند.

کد خبر 579275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار