اشتفان توماس که یک دهه پیش با ساختن یک ویدئو درباره شیوه کار رمزارزها ۷۰۰۲ بیت‌کوین دستمزد گرفته بود، برای دسترسی به این گنجینه و سرمایه بزرگ فقط دو فرصت کوچک دیگر دارد.

بيت‌كوين و دلار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی، مهندس آلمانی ساکن سان‌فرانسیسکو زمانی ۷۰۰۲ بیت‌کوین برای ساختن ویدئو دستمزد گرفت که ارزش هر رمزارز مشهور بین دو تا شش دلار بود. او آن زمان بیت‌کوین‌هایش را در یک کیف پول الکترونیکی گذاشت و حالا که پس از حدود ۱۰ سال می‌خواهد در دوران بیت‌کوین ۳۴۰۰۰ دلاری سراغ آن برود، به یک مشکل بسیار بزرگ خورده است.

توماس که گذروازه کیف پول الکترونیکی خود را فراموش کرده، ۱۰ فرصت برای یادآوری گذرواژه و رسیدن به گنجینه ۲۴۰ میلیون دلاری داشت. او هشت فرصت را از دست داده و اگر دو گذرواژه دیگر را اشتباه وارد کند، تمام اطلاعات و برنامه‌های موجود روی هارد رایانه‌اش از بین می‌رود. ارزش بیت‌کوین که این هفته تا ۴۱ هزار دلار هم بالا رفته بود، در یک سال اخیر با ۷۰۰ درصد رشد از ۵۰۰۰ دلار تا حوالی ۳۵ هزار دلار رسیده است.

پس از عمومی شدن مشکل توماس، خیلی‌ها وسوسه شدند به شکلی به او کمک کنند؛ از جمله یک کارشناس امنیت شبکه که می‌گوید در شش ماه می‌تواند گذرواژه رایانه مهندس آلمانی-آمریکایی را بیابد اما در عوض ۱۰ درصد ارزش آن زمان بیت‌کوین را می‌خواهد. الکس استیمس در یک توییت این پیشنهاد را به توماس داد و از او خواست اگر می‌خواهد دست‌کم ۲۲۰ میلیون دلار دستش را بگیرد، تماس بگیرد.

یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه رمزارزها به تازگی گزارش و آماری منتشر کرده است که نشان می‌دهد دست‌کم ۲۰ درصد از تمام ۱۸.۵ میلیون دلار بیت‌کوین موجود در دنیا بی‌صاحب یا جایی در کیف‌های پول الکترونیکی رها شده‌ است. سال ۲۰۱۳ یک کارمند ولزی شرکت آی‌تی به شکلی اتفاقی یک هارد را در حالی دور انداخت که کلید دسترسی به ۷۵۰۰ بیت‌کوین در آن بود. ارزش امروز آن مقدار رمزامرز ۲۵۰ میلیون دلار است.

کد خبر 579274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار