معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران از استقرار دائمی نیروهای اورژانس در برخی از ایستگاه‌های مترو از سه روز آینده خبر داد.

موتورلانس - اورژانس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سید رضا معتمدی درباره نتیجه پیگیری‌های انجام شده در خصوص رایزنی با شرکت مترو تهران برای استقرار نیروهای اورژانس در ایستگاه‌های متروی تهران، اظهار کرد: طی هماهنگی‌هایی که انجام شد از برخی ایستگاه‌های مترو برای بررسی موقعیت آنها بازدید صورت گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌هایی که صورت گرفت موقعیت مکانی در پنج ایستگاه از جمله ایستگاه آزادی، ایستگاه ارم سبز، میدان صنعت و میدان شهدا در اختیار ما قرار داده شد تا بتوانیم موتورلانس‌ها را در محل مستقر کنیم. اختصاص فضای مناسبی برای استقرار نیروها در ایستگاه متروی علی‌آباد هم در درست اقدام است.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران با بیان اینکه امکاناتی مانند برانکارد، کمد دارویی، داروهای اورژانس و ... در موقعیت‌های در نظر گرفته شده قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: در هر ایستگاه دو موتورلانس به صورت شیفتی فعال خواهند شد.

وی افزود: تکنسین‌های اورژانس در دو ایستگاه میدان امام خمینی(ره) و فلکه صادقیه هم به صورت آمبولانسی و موتورلانسی مستقر هستند.

معتمدی در خصوص نکات مثبت استقرار اورژانس در ایستگاه‌های متروی پایتخت، اظهار کرد: مترو یک شهر زیرزمینی است و استقرار اورژانس در مترو موجب آسودگی خاطر شهروندان می‌شود. اگر مشکلی برای شهروندان پیش بیاید، می‌توانند به نیروهای مستقر مراجعه کنند. علاوه بر این، محل‌هایی که قرار شده است استقرار داشته باشیم از جمله محدوده و مناطقی هستند که نقاط کور هستند؛ بنابراین می‌شود به شهروندانی که در آن محدوده‌ها مستقر هستند هم خدمات ارائه کرد.

وی افزود: نیروها از صبح تا زمان تعطیل شدن مترو که حوالی ۱۱ شب است در محل مستقر خواهند بود.

معتمدی گفت: در خصوص بحث ایجاد پایگاه‌های اورژانس مترو هم جلساتی داشتیم که قرار است در ایستگاه‌های جدیدی که احداث می‌شود به جانمایی محلی برای ایجاد پایگاه‌های اورژانس و استانداردسازی آسانسور برای حمل مصدوم توجه شود، این درحالیست که متاسفانه در ایستگاه‌هایی که از قبل ساخته شده، فضای مناسبی برای پایگاه‌ها دیده نشده است.

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: نیروها در قسمتی از مترو مستقر خواهد شد که هم به داخل و هم خارج از مترو مسلط باشند و مکان استقرار آن‌ها در محلی خواهد بود که مردم هم بتوانند آن‌ها را رویت کنند.

وی گفت: استقرار نیروها در ایستگاه شهدا از ابتدای ماه آینده و در ایستگاه‌های آزادی، ارم سبز و صنعت از حدود سه روز دیگر آغاز می‌شود. استقرار نیروها در ایستگاه علی‌آباد هم در دست اقدام است تا پس از انجام شدن برخی تعمیراتی که باید در محل صورت گیرد، به نتیجه برسد.

کد خبر 578435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار