سه مدافع از پرسپولیس در میان کاندیداهای بهترین مدافع لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند.

فوتبال

به گزارش همشهری‌آنلاین، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از کاربرانش خواست تا بهترین مدافعان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را انتخاب کنند که شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان در دفاع مرکزی و سعید آقایی در دفاع چپ، در میان گزینه‌ها حضور دارند.
 
حسین کنعانی‌زادگان
* ۴۹۱ پاس موفق
* ۱۷ قطع توپ

در مسیر پرسپولیس تا فینال لیگ قهرمانان آسیا، کنعانی‌زادگان تنها یک دیدار را از دست داد و در مجموع ۷۹۵ دقیقه به میدان رفت. ۴۹۱ پاس موفق، این بازیکن ۲۶ ساله را در میان شش بازیکن برتری قرار داد که به این تعداد پاس در سال ۲۰۲۰ رسیدند. هیچ بازیکن پرسپولیس بیشتر از بازیکن ملی‌پوش ایران قطع توپ نداشت و قابل توجه‌ترین نکته برای کنعانی‌زادگان، انتخاب او به‌عنوان بهترین بازیکن دیدار پرسپولیس مقابل السد پس از عملکردی فوق‌العاده بود.

شجاع خلیل‌زاده
* ۲ گل زده (بهترین رکورد)
* ۴۷۶ پاس موفق
* ۷۸ برتری در مالکیت توپ (بهترین رکورد میان مدافعان)

بازیکنی فوق‌العاده در پرسپولیس با بازی در ۹ مسابقه و ۸۴۰ دقیقه حضور در میدان و تنها مدافعی که بیش از یک بار در این مسابقات گلزنی کرد. این مدافع ملی‌پوش، بیشترین پاس را در رقابت‌ها داد و رکورد حضور به‌عنوان تنها بازیکنی را که پرسپولیس را به پنج کلین‌شیت رساند، به نام خود ثبت کرد.

سعید آقایی
* ۳ پاس گل
* ۹ موقعیت خلق شده
* ۴۱ سانتر در جریان بازی (بهترین رکورد)
* ۷۶.۵ درصد تکل موفق و ۱۵ قطع توپ

آقایی یک ستون در ترکیب پرسپولیس بود و به جز یک مسابقه، در سایر دیدارها به میدان رفت. این بازیکن ۲۵ ساله سه پاس گل ثبت کرد که تنها جاناتان ویرا، تروهیتو ناکاگاوا و سلطان الغنام با چهار پاس گل، بیشتر از او گل ساختند. آقایی همیشه در جستجوی فرصت‌ها بود و در جریان بازی، ۴۱ بار سانتر کرد؛ بیش از هر بازیکنی در طول مسابقات و همچنین وظایف دفاعی خود را با برتری در ۱۳ تکل از ۱۷ تکل خود همانند ثبت ۱۵ قطع توپ انجام داد.

کد خبر 578326

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی