سومین رزمایش شناوری بسیج دریایی شنبه ۲۰ دی در نزدیکی جزیره فارسی در محدوده آب‌های سرزمینی استان بوشهر برگزار شد.

رزمایش دریایی جزیره فارسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، این رزمایش شناوری بسیج دریایی و "مردم‌پایه" همراه یگان‌های شناوری منطقه دوم نیروی دریایی نوح نبی(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی با حضور ۷۰۰ شناور سبک و نیمه‌سنگین در  خلیج فارس و پیرامون جزیره فارسی با موفقیت انجام گرفت. در این رزمایش شناورهای مردمی و نظامی از سواحل استان بوشهر خود را به جزیره فارسی رساندند و در ستون‌هایی منظم گرداگرد این جزیره مهم رژه رفتند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: صدها فروند شناور مردمیِ گردان‌های مردم‌پایه امام حسین(ع) از سرتاسر سواحل و بنادر استان بوشهر با حضور در جزیره فارسی در این رزمایش، آمادگی، توانمندی و پشتیبانی خود را به نمایش گذاشتند.

سردار رمضان زیرراهی با اشاره به اینکه بسیج هر جا وارد شده کار خود را به بهترین شکل انجام داده و مشکل را حل کرده‌ است افزود: این آمادگی وجود دارد که اگر سواحل، آب‌ها و جزایر ما تهدید شوند، بسیجیان خود را در کوتاه‌ترین زمان به آنجا ‌برسانند و در کنار نیروهای نظامی از آنها پاسداری کنند.

فارسی جزیره‌ای نظامی در خلیج فارس و در اختیار نیروی دریایی سپاه پاسداران است که ۴ سال پیش در ۲۲ دی ۱۳۹۴ پاسداران نیروی دریایی سپاه توانستند ۱۰ تفنگدار نیروی دریایی آمریکا را که با ۲ شناور نظامی، بدون مجوز و غیرقانونی وارد آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران شده بودند، در چند کیلومتری نزدیک این جزیره دستگیر و برای یک روز در این جزیره بازداشت کنند.

کد خبر 578314

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی