آمار جهانیِ مبتلایان کووید-۱۹ تاکنون به ۸۹ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۵۰۴ نفر رسیده است.

كرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر نوشت: آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۹ میلیون و۳۶۱ هزار و ۵۰۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۲۰۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۱۲ هزار و ۶۵۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۲.۴میلیون مبتلا و بیش از ۳۷۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از هشت میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۷۹ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۷۷ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۷ هزار، روسیه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۵ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۴ هزار و آلمان با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

 شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۲ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۰۲ مبتلا، ۳۷۸ هزار و ۱۴۹ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۵۲۶ مبتلا، ۱۵۰ هزار و ۸۳۵ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۱۵ هزار و ۹۲۰ مبتلا، ۲۰۱ هزار و ۵۴۲ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۹۴ مبتلا، ۶۰ هزار و ۹۱۱ قربانی

۵. انگلیس: دو میلیون و ۹۵۷ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۷۹ هزار و ۸۳۳ قربانی

۶. فرانسه: دو میلیون و ۷۴۷ هزار و ۱۳۵ مبتلا، ۶۷ هزار و ۴۳۱ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۳۰۷ هزار و ۵۸۱ مبتلا، ۲۲ هزار و ۴۵۰ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۸۹۰ مبتلا، ۷۷ هزار و ۹۱۱ قربانی

۹. اسپانیا: دو میلیون و ۵۰ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ۵۱ هزار و ۸۷۴ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۱۳۹ مبتلا، ۴۰ هزار و ۴۰۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین  و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

کد خبر 578258

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی