شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
۰ نفر

محمدرضا شفاه، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» اعلام کرد برای قاچاق این فیلم اراده‌ای وجود داشت.

دیدن این فیلم جرم است

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان درباره انتشار نسخه غیرقانونی این فیلم در فضای مجازی گفت: نسخه قاچاق شده همانطور که از عنوان درج‌شده بر روی آن مشخص است، نسخه بازبینی «جشنواره جهانی فیلم فجر» است که البته به لحاظ فنی، نواقص متعددی داشته و تفاوت‌های بسیاری با نسخه نهایی که اکنون روی پرده سینماها است، دارد. با این اتفاق خستگی به جان همه ما ماند. ما و حوزه هنری به عنوان مالکان این فیلم قطعاً از وزارت ارشاد بابت این موضوع نزد مراجع قضایی شکایت خواهیم کرد.

وی افزود: البته من فکر می‌کنم اراده‌ای بوده که چنین اتفاقی با این وسعت رخ بدهد و این اتفاقات را چندان تصادفی نمی‌دانم. بالاخره این فیلم همان فیلمی است که یک سال توسط ارشاد به‌طور غیرقانونی توقیف شده بوده. فیلم همان فیلم است و این وزارت ارشادی که فیلم از آن لو رفته هم همان وزارت ارشادی است که فیلم را توقیف کرده بوده است. بنابراین ما وظیفه وزارت ارشاد می‌دانیم که ضرری که به این فیلم وارد شده است را جبران کند.

این تهیه کننده بیان کرد: این اولین بار نیست که یک فیلم قاچاق می‌شود، ولی قاچاق شدن فیلمی که هنوز به اکران آنلاین درنیامده و فقط روی پرده سینماست، آن‌هم با پیشینه‌ای که عرض کردم، اتفاق منحصر به فردی است که درباره فیلم ما رخ داده است.

شفاه بیان کرد: طبیعتاً همه عوامل فیلم به ویژه بنده و کارگردان کار از این اتفاق ناراحت هستیم. ما بعد از دو سال بلاتکلیفی و در شرایطی خاص تصمیم به اکران سینمایی فیلم گرفتیم و امیدوار بودیم این اتفاق باعث بشود خستگی عوامل بعد از این ۲ سال بلاتکلیفی در برود. ولی حالا شاهد این هستیم که در سایه اهمال برخی دوستان در جشنواره جهانی فیلم فجر یک نسخه پر نقص و ایراد دارد به‌طور غیرقانونی دست به دست می‌شود.متأسفانه بار اولی نیست که در وزارت ارشاد چنین اتفاقی رخ می‌دهد و پیش از این نیز در مورد چند فیلم این اتفاق افتاده است.

وی در پایان گفت: چنین اتفاقاتی رمق ادامه فعالیت را از افراد می‌گیرد. در حالی که ارشاد مهمترین وظیفه را در دفاع از حقوق هنرمندان در این موضوعات دارد شاهدیم دقیقاً در نقطه مقابل، از یکی از جشنواره‌های زیرمجموعه خودش نسخه فیلم لو می‌رود و قاچاق می‌شود و ارشاد به جای تلاش برای حل مشکلاتش در برابر پذیرش اصل موضوع مقاومت کرده و شانه از زیر بار مسئولیت خالی می‌کند.

کد خبر 578239

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی