آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۶ میلیون و۸۳۹ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۸۷۶ هزار و ۲۴۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

كرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر نوشت: بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۱ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۵۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۱.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۳۶۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۸ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۶ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۶ هزار، روسیه بیش از ۵۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۴ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۱ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۶۰۶ مبتلا، ۳۶۵ هزار و ۶۲۰ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۴۷۸ مبتلا، ۱۵۰ هزار و ۱۵۱ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷ مبتلا، ۱۹۷ هزار و ۷۷۷ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۲۸۴ هزار و ۳۸۴ مبتلا، ۵۹ هزار و ۵۰۶ قربانی

۵. انگلیس: دو میلیون و ۷۷۴ هزار و ۴۷۹ مبتلا، ۷۶ هزار و ۳۰۵ قربانی

۶. فرانسه: دو میلیون و ۶۸۰ هزار و ۲۳۹ مبتلا، ۶۶ هزار و ۲۸۲ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۱۰۱ مبتلا، ۲۱ هزار و ۸۷۹ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۱۸۱ هزار و ۶۱۹ مبتلا، ۷۶ هزار و ۳۲۹ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۹۸۲ هزار و ۵۴۴ مبتلا، ۵۱ هزار و ۴۳۰ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۸۱۴ هزار و ۵۶۵ مبتلا، ۳۷ هزار و ۱۸۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

کد خبر 577876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار