صنعت گردشگری یونان تابستان آینده را به عنوان زمان بازگشت به شرایط پیش از شیوع ویروس کرونا پیش‌بینی کرده است.

گردشگری یونان

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از رویترز نوشت: پس از آن‌که درآمدهای امسال حوزه گردشگری یونان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با کاهش شدید مواجه شد یکی از مقام‌های عالی‌رتبه صنعت گردشگری یونان تابستان سال آینده را به عنوان زمان احیای دوباره این صنعت پیش‌بینی کرده است.

گردشگری از منابع اصلی اقتصاد یونان است و ۲۰ درصد از درآمد کشور و یک‌پنجم شغل‌های این کشور را شامل می‌شود. به گفته یانیس رتسوس، رئیس کنفدارسیون گردشگری یونان درآمد حاصل از گردشگری امسال با توجه به محدودیت‌های سفری جهانی ناشی از شیوع کرونا به ۴ میلیارد یورو رسیده؛ این درحالی است که درآمد گردشگری در سال ۲۰۱۹، ۱۸ میلیارد دلار بوده است.

یونان پیش‌بینی می‌کند اقتصاد کشور امسال ۱۰ درصد کاهش داشته باشد و امیدوار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ احیا شود. براساس جدیدترین اطلاعات رسمی،‌شمار گردشگران در یونان در فاصله ژانویه تا اکتبر حدود ۷۶درصد کاهش داشته است.

تاکنون ۱۳۵,۹۳۱ مورد ابتلا به کرونا و ۴,۶۷۲ مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در یونان گزارش شده است. یونان از اوایل نوامبر قرنطینه سراسری را اجرا کرده و فقط آرایشگاه‌ها و کتابفروشی‌ها اجازه فعالیت در تعطیلات کریسمس را خواهند داشت.

کد خبر 576798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار