نبودن معلم و اینترنت در روستاهای پز الیگودرز سبب شده دانش‌آموزان این منطقه استان لرستان از درس و تحصیل بازبمانند.

پز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، دانش‌آموزان مناطق محروم درکنار سایر محرومیت‌های منطقه در درس و تحصیل نیز دغدغه دارند و گاهی نبود حداقل‌ترین امکانات سبب می‌شود تا به اجبار از خواسته‌ و آرزوهایشان دست بکشند و حسرتی در کُنج دلشان باشد. در این شرایط کرونایی که از درس و مدرسه به شکل حضوری تقریبا خبری نیست و دانش‌آموزان دلشاد شاد شده‌اند، هستند دانش‌آموزانی که ناشاداند و به خاطر محرومیت باید طعم تلخ بی سوادی را نیز بچشند.

نبود معلم و اینترنت در ۸ روستای پز الیگودرز سبب شده تا دانش‌آموزان این منطقه مدت زیادی از درس و تحصیل باز بمانند، دانش‌آموزانی که بعد از گذشت بیش از یک ماه هنوز هم چشم به راه معلم‌اند تا شاید از راه برسد و امید بخش آرزوهای کودکانه‌شان باشد. مشکل مخابراتی در منطقه پز سبب شده تا مردم برای برقراری ارتباط تلفنی با مشکل مواجه شوند چه برسد به اینترنت و درس و مشقی که به آن گره خورده است.

غمگینی دانش‌آموزان و دل نگرانی مادرانی که نمی‌خواهند فرزندانشان بیسواد بماند انگیزه‌ای شد تا پدران این دیار مسافت طولانی را طی کنند تا در اولین نقطه‌ای که آنتن می‌دهد صدای محرومیت بچه‌ها را به گوش ما برسانند تا شاید با نوشتن درد و رنج آنها گره‌ای از مشکلاتشان باز شود.

نبود اینترنت در روستاهای پز الیگودرز

یکی اهالی روستای پز الیگودرز در این باره گفت: مخابرات روستاهای پز قطع است و هیچ آنتن دهی نداریم، چون دانش‌آموزان این منطقه معلم ندارند حدود ۴۵ روز است که مدرسه کامل تعطیل است. فصل پاییز معلمان این دانش‌آموزان حدود دو هفته در منطقه ماندند و رفتند و از آنجا که مشکل اینترنت داریم و دانش‌آموزان هیچ دسترسی به برنامه شاد ندارند همچنان بلاتکلیف مانده‌اند.

این ساکن روستای پز عنوان کرد: نیامدن معلم ارتباطی با کرونا ندارد چون هیچ موردی از کرونا وجود ندارد، ما نمی‌خواهیم در کار آموزش و پرورش دخالت کنیم اما موضوعی که کماکان شنیده‌ایم این است که معلمان به خاطر مشکلات کاری خود به برای تدریس نمی‌آیند.

معلمانی که دیگر به روستا بازنگشتند

وی بیان کرد: وقتی به یکی از معلم‌ها زنگ زدم و گفتم چرا نمی‌آیی مطرح کرد که خرید خدمت هستیم و سال گذشته با ۷۰۰ تومان حقوق با ما قرارداد بستند امسال نیز می‌گویند بر اساس همان قرارداد سال قبل تدریس کنید، بنابراین با توجه به وضعیت حقوق و امیدی که برای استخدام ندارند مشکل آنها گریبانگیر دانش‌آموزان ما شده و اکنون هشت روستا با حدود ۲۰۰ محصل بدون معلم مانده و دانش‌آموزان مدت زیادی است که چشم به راه معلم هستند.

دهیار روستای پز الیگودرز نیز گفت: حدود ۱۵ روز است که اینترنت روستاهای پز الیگودرز قطع است و به خاطر چند باتری دکل مخابرات با مشکل مواجه شده است. مدت زیادی است که دانش‌آموزان روستاهای این منطقه معلم ندارند از طرفی اینترنت هم ندارند که از طریق مجازی بتوانند درسشان را بخوانند.

خداداد حسنی عنوان کرد: اکنون دانش‌آموزان هشت روستا معلم ندارند، در فصل پاییز دانش‌آموزان یک مدت به صورت حضوری معلم داشتند اما مدت زیادی است که معلم رفته و دیگر نیامده است. تعطیلی مدارس روستاهای پز ارتباطی با کرونا ندارد چون وضعیت این منطقه سفید است و هیچ کرونایی نداریم، با شرایط پیش آمده که نه معلم هست و نه اینترنت دانش آموزان از درس خواندن محروم شده‌اند.

بیش از ۱۱۲ دانش‌آموز ناشاد از تحصیل

وی گفت: هم اکنون حدود ۱۱۲ دانش‌آموز که در هشت روستا ساکن هستند معلم ندارند و با توجه به مشکل مخابرات و قطع ارتباط هیچگونه دسترسی به برنامه شاد ندارند. به خاطر رفع مشکلات این منطقه و دانش‌آموزانی که از تحصیل محروم شده‌اند مسافت زیادی را به سمت چهارمحال بختیاری طی کردیم تا بتوانیم تماس بگیریم و مشکلات و دغدغه‌های مردم این منطقه را به گوش مسئولان برسانیم.

حسنی اظهار کرد: پیش از این با مسئولان مربوطه، رئیس مخابرات الیگودرز، معاون فرماندار و نصاب باتری‌های مخابرات تماس تلفنی گرفتم و مشکلات را به همه اطلاع دادم اما متاسفانه هیچ کدام برای این مردم کاری انجام ندادند.

با توجه به اینکه دانش‌آموزان روستاهای پز به خاطر حضور نیافتن معلم مدت زیادی از درس و تحصیل باز مانده‌اند و از داشتن اینترنت محروم هستند می‌طلبد مسئولان حوزه مخابرات و آموزش و پرورش برای رفع مشکلات این دانش‌آموزان چشم به راه چاره اندیشی کنند.

کد خبر 576206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار