یک مقام مسئول گفت: با وجود محدودیت پروازها، فروش اینترنتی بلیت‌ تهران ـ لندن توسط ایرلاین‌های خارجی انجام می‌شود.

بلیت - هواپیما

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حرمت‌الله رفیعی رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری طبق بخشنامه‌ای که صادر کرده به هیچ عنوان اجازه انجام پروازهای تهران ـ لندن و بالعکس را نمی‌دهد، گفت: هم اکنون تمامی پروازهای این مسیر به مدت دو هفته لغو شده است و شهروندان این کشور از مبدا انگلیس نمی‌توانند وارد کشور ایران شوند. همچنین تمامی پروازهای ایران‌ایر در این مسیر لغو شده است.

او ادامه داد: با توجه به آنکه تمامی پروازهای این مسیر توسط ایرلاین‌های داخلی قطع شده، اما ما شاهد آن هستیم که تعدادی پرواز توسط ترکیش ایر و امارات به صورت کانکشن انجام می‌شود.

رفیعی با اشاره به اینکه این پروازها شهروندان انگلیسی را از مبدا انگلیس در کشورهایی مانند ترکیه و امارات پیاده می‌کنند و این مسافران از طریق پرواز یا سایر شقوق حمل و نقل وارد ایران می‌شوند، افزود: باید یک بخشنامه بسیار محکمی در این زمینه توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شود تا به هیچ عنوان اجازه ورود مسافران این کشورها و شهروندان انگلیسی را ندهند.

رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به اینکه برخی از این پروازها توسط ایرلاین‌های خارجی در کشورهایی مانند ترکیه و دبی انجام می‌شوند، گفت: پروازهای خارجی یک مقصد و یک مبدا دارند و هیچ کدام از آن‌ها توسط دو یا سه مقصد انجام نمی‌شوند؛ بنابراین این پروازها به مقاصدی از جمله ترکیه و امارات انجام می‌شوند و شهروندان انگلیسی وارد این کشورها می‌شوند.

وی توضیح داد: باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی بسیار سختگیرانه‌ای در این زمینه لحاظ شود تا پروازهای سایر کشورها که پیش از این از مبدا انگلیس بوده را هم اجرا کنند.

رفیعی با اشاره به اینکه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی به تمامی دفاتر فروش بلیت خود اعلام کرده که به هیچ عنوان برای مسافر و یا شهروند انگلیسی که قصد سفر به ایران را دارد، بلیت صادر نکند، افزود: به طور معمول این چنین اقداماتی از طرف کسانی که شناسنامه‌دار هستند انجام نمی‌شود، اما خرید و فروش این بلیت‌ها به راحتی در فضای مجازی امکان‌پذیر است و من به مسافران این کشورها توصیه می‌کنم فریب این دفاتر مجازی را نخورند.

او در پایان گفت: باید سازمان هواپیمایی کشور هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای جلوگیری از فروش این بلیت‌ها صادر کند در غیر این صورت شاهد وقوع حوادث و مشکلاتی مانند پروازهای چین به ایران خواهیم بود.
 

کد خبر 575988

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها