معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ و ‌نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی گفت: کولاک راه ارتباطی ۳۵ روستای بازگشایی‌شده را دوباره مسدود کرد.

راه روستایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا رسول‌زاده با بیان این‌که در پی بارش برف روزهای اخیر ۳۷۰ راه روستایی آذربایجان شرقی از سوی نیروهای راهداری برف‌روبی و بازگشایی شده است افزود: راه ارتباطی تمام روستاهای استان روز گذشته بازگشایی شده بود که بروز پدیده کولاک در جاده‌های روستایی برخی شهرستان‌ها از جمله اهر، بستان‌آباد و میانه موجب بسته شدن راه تعدادی از روستاهای بازگشایی‌شده شده است.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون تردد در راه‌های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی برقرار است. در حال حاضر، نیروهای راهداری در حال بازگشایی راه‌های مسدود این روستاها هستند. نیروهای راهداری و حمل‌ و ‌نقل جاده‌ای استان روز گذشته ۳۴۵۰ کیلومتر - باند از راه‌های استان را برفروبی و نمکپاشی و در این عملیات ۶۳۵ تن مخلوط شن و نمک استفاده کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ‌و ‌نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی گفت: نیروهای راهداری به ۲۹ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند و با کمک آنها ۲ مادر باردار در شهرستان سراب پس از بازگشایی مسیر برای زایمان به بیمارستان منتقل شدند.

وی تعداد ماشین‌های سبک و سنگین عملیات راهداری زمستانی آذربایجان شرقی را ۳۷۶ دستگاه اعلام و یادآوری کرد: ۱۱۶۹ نفر نیروی راهداری در عملیات زمستانی فعال هستند و با استقرار در جاده‌های استان به مسافران و خودروهای عبوری کمک می‌کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲۰۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

کد خبر 575902

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی