وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو پاسخ تحریم‌های جدید آمریکا را خواهد داد و این تحریم‌ها منعکس‌کننده استراتژی واشنگتن برای تضعیف رقیبانش در بازارهای جهانی و درپیش‌گرفتن روش‌هایی است که غیرقانونی بوده و نقض‌کننده اصول سازمان تجارت جهانی است.

لاوروف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت که کشورش در آینده پاسخ تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی شرکت‌های این کشور را خواهد داد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنانی در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند شرکت وابسته به وزارت دفاع کشورش اظهار کرد: ما تحریم‌های اخیر ایالات متحده را در روابط آینده خود با واشنگتن در نظر خواهیم گرفت. آمریکا غیر قابل اعتماد بودنش به عنوان یک شریک را نشان داد.

وی افزود: مسکو پاسخ تحریم‌های جدید آمریکا را خواهد داد و این تحریم‌ها منعکس‌کننده استراتژی واشنگتن برای تضعیف رقیبانش در بازارهای جهانی و در پیش گرفتن روش‌هایی است که غیر قانونی بوده و نقض کننده اصول سازمان تجارت جهانی است.

لاوروف همچنین تأکید کرد که اصرار آمریکا در نادیده گرفتن قواعد حقوق بین‌الملل گواهی جدیدی بر عزم واشنگتن برای اعمال و تحمیل قوانین خود به دیگران است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه با اشاره به اینکه محدودیت‌های آمریکا با منافع تجار در خود ایالات متحده مغایرت دارد، گفت: ارتباطاتی که اخیراً در چارچوب شورای تجاری آمریکا و روسیه صورت گرفته است، نشان دهنده نارضایتی اغلب بازرگانان از وضع موجود و تمایل صادقانه آنها برای متوقف کردن این مسیر است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه در ادامه جنگ سرد خود با رقبایش، ۱۰۳ شرکت و مؤسسه چینی و روسی را به بهانه همکاری با ارتش دو کشور در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

کد خبر 575086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار