دو شرکت داروسازی آمریکاییِ «فایزر» و «مدرنا» اعلام کرده‌اند که واکسن‌های کووید-۱۹ تولیدشده را روی نوع جدید کرونا که به تازگی در انگلیس شیوع یافته، تست می‌کنند.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دو شرکت داروسازی فایزر و مدرنا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌اند که عملکرد واکسن‌های خود را روی نوع جهش‌یافته‌ی کروناویروس که به تازگی در انگلیس و چند کشور دیگر شیوع پیدا کرده، بررسی می کنند.

در اطلاعیه شرکت مدرنا آمده است: بر اساس اطلاعات موجود، انتظار می رود واکسن کروناویروس تولیدی این شرکت روی نوع جدید کروناویروس که به تازگی در انگلیس شناسایی شده است، اثربخشی لازم را داشته باشد. در هفته های آینده تست های دیگری انجام خواهد گرفت تا این موضوع مورد تایید قرار گیرد.

شرکت فایزر هم اعلام کرده که در حال جمع‌آوری داده هستیم تا مشخص شود چگونه نمونه خون افراد واکسینه‌شده با واکسن کرونا قادر به خنثی‌سازی نوع جدید این ویروس است.

بنا بر این گزارش، ویروس کرونا پیش از این نیز جهش پیدا کرده بود که طبق اعلام این دو شرکت، واکسن‌های تولیدی آنها در برابر دیگر نسخه‌های ویروس نیز اثربخشی لازم را دارند.

تقریبا از یک هفته گذشته، گونه جدیدی از ویروس کرونا در کشور انگلیس شناسایی شده که ممکن است سرعت شیوع بیشتری نسبت به ویروس قبلی داشته باشد. از زمان انتشار خبر کشف نسخه جدید و جهش‌یافته‌ی ویروس کرونا در انگلیس، شماری از کشورها پروازهای خود به این کشور را تعلیق کرده‌اند.

 کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس نه تنها نگرانی‌های جدی در این کشور ایجاد کرده، بلکه به چالشی جدی برای دولت‌های اروپایی و فراتر از قاره اروپا نیز تبدیل شده است.

کشف گونه جدید کرونا در انگلیس نگرانی‌های جدی را در این کشور در آستانه سال نو میلادی ایجاد کرده و به چالشی سخت برای دولت بوریس جانسون در بحبوحه مسئله برگزیت تبدیل شده است. کارشناسان معتقدند که دولت جانسون اکنون با آزمون سختی در این مقطع زمانی روبرو است و باید دید آیا توانایی حل‌وفصل این چالش‌ها را دارد؟!

کد خبر 574639

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی