سخنگوی سازمان اورژانس کشور از جان باختن ١٠١ نفر بر اثر گازگرفتگی از ابتدای مهرماه تاکنون خبر داد.

گازگرفتگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، ۴١٠ هزار و ٨۵٢ مورد تماس با سازمان اورژانس کشور مبنی بر درخواست آمبولانس و مشاوره های اورژانسی گرفته شد که از این تعداد برای ٩٠ هزار و ٩٨٩ مورد تماس آمبولانس اعزام شده است. 

وی اظهار کرد: ٣۵ هزار و ۵٢١ نفر از هموطنان ما توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند. همچنین ۸۴۱۸ مورد مربوط به حوادث ترافیکی در هفته ای که گذشت بوده است. 
خالدی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تاکنون هزار و ۱۹۱۹ نفر در سطح کشور دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده اند، ادامه داد: ۱۰۳۲ نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، ٧٨۶ نفر توسط عوامل اورژانس در محل درمان شدند و متاسفانه ١٠١ نفر بر اثر مسمومیت با این گاز جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: علایم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سردرد، سرگیجه، تاری دید، ضعف و بیحالی، تشنج، کما و درنهایت مرگ را به همراه دارد. در مواردی که گازگرفتگی با مونوکسید کربن اتفاق می افتد، لازم است که خونسردی خود را حفظ کنید و بلافاصله وسایل گرمایشی را خاموش کرده و پنجره‌ها را باز کنید. در صورت امکان، فردی که دچار مسمومیت شده را از محل خارج کرده و اگر علائم حیاتی نداشت، بلافاصله احیای قلبی و ریوی را روی او آغاز کنید. 

کد خبر 572394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار