۲ فیلم‌ فرانسوی به عنوان برنده انیمیشن و کمدی جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰ انتخاب شدند.

جایزه انیمیشن فیلم اروپا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، هالیوود ریپورتر نوشت دو فیلم فرانسوی «ضربه بزرگ» امانوئل کورسول و انیمیشمن «جوزپ» که با دست کشیده شده به ترتیب برنده جوایز بهترین فیلم کمدی و بهترین انیمیشن از جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰ شده‌اند.

در «ضربه بزرگ» کد مراد ستاره فرانسوی نقش بازیگری را ایفا می‌کند که از دوران اوج خود دور شده و سعی می‌کند به گروهی از زندانی‌ها که می‌خواهند نسخه‌ای از نمایش «در انتظار گودو» ساموئل بکت را روی صحنه ببرند درس درام بدهد. این فیلم در جشنواره کن امسال که به خاطر کروناویروس مثل معمول در ماه مه برگزار نشد و به جای آن در اکتبر یک نمایش سه روزه داشت، روی پرده رفت.

«جوزپ» هم که نخستین فیلم سینمایی اورلین فرومن خبرنگار است، قرار بود در فهرست فیلم‌های نمایشی کن امسال باشد. فرومن که به عنوان کارتونیست شناخته می‌شود، این فیلم را ژوئن در جشنواره انیمیشن انسی که به صورت آنلاین برگزار شد برای نخستین بار به نمایش درآورده بود.

«جوزپ» داستان جوزپ بارتولی هنرمند اسپانیایی را روایت می‌کند که از جنگ داخلی اسپانیا جان سالم به در برد و بعد در یک کمپ کار اجباری در فرانسه گیر افتاد. او در نهایت از آنجا فرار کرد و به مکزیک گریخت و با فریدا کالو نقاش معروف آشنا شد.

این ۲ جایزه در یک مراسم آنلاین اهدا شدند. این مراسم بخشی از یک هفته برنامه‌های مجازی است که برای اهدای جوایز آکادمی فیلم اروپا ۲۰۲۰ سازمان‌دهی شده‌اند. برندگان جوایز اصلی فیلم اروپا در روزهای بعد اعلام می‌شوند.

کد خبر 572023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار