پلیس آلمان تابلو نقاشی ارزشمندی را که یک بازرگان در فرودگاه دوسلدورف جا گذاشته بود، در یک سطل زباله پیدا کرد.

ایو تانگی

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از دویچه وله نوشت: اواخر ماه نوامبر یک بازرگان آلمانی تابلو نقاشی سوررئال ارزشمندی از ایو تانگی نقاش فرانسوی را به طور اتفاقی در فرودگاه دوسلدورف جا گذاشته بود و حالا پلیس آلمان با کشف این تابلو در یک سطل زباله نزدیک فرودگاه این اثر هنری را از نابودی حتمی نجات داده است.

این تابلو نقاشی که ارزش آن ۲۸۰ هزار یورو برآورد می‌شود در یک جعبه مستطیلی مقوایی قرار داده شده بود. بازرگان آلمانی که اطلاعاتی از هویتش مشخص نیست پس از رسیدن به مقصد، متوجه نبودن تابلو شده بود. او با ارسال چند ایمیل به پلیس دوسلدورف خواستار جستجو برای تابلو نقاشی با ابعاد ۶۰ در ۴۰ سانتی‌متر شد اما در تلاش‌های اول اثری از تابلو پیدا نشد.

با پیگیری‌های بیشتر و ادامه جستجوها این اثر در نهایت در سطل زباله‌های کاغذی قابل بازیافت کشف شد. پلیس آلمان که روز چهارشنبه این تابلو را به صاحب اصلی‌اش تحویل داد، کشف این اثر هنری را از بهترین داستان‌های سال دانسته است. ایو تانگی متولد ۱۹۰۰ از نقاشان فرانسوی آثار انتزاعی و مناظر سوررئال بود و از جمله هنرمندان معاصر او به سالوادور دالی می‌توان اشاره کرد.

کد خبر 571912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار