بیش از یک هزار و ۵۰۰ وکیل از سرتاسر آمریکا در نامه‌ای اقدام وکلای تیم حقوقی ترامپ برای ابطال آرای در انتخابات ۲۰۲۰ را محکوم کردند.

ترامپ

  به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از  ایرنا، این نامه سرگشاده توسط بیش از یک هزار و ۵۰۰ وکلای مدافع دموکراسی از اساتید حقوق و مقامات حرفه ای وکالت از جمله لورل بلووز رئیس سابق انجمن وکلای شیکاگو و کانون وکلای آمریکا امضا شده است.

 نشریه هیل نوشت، ‌در نامه وکلا آمده است که منازعه دادخواست رئیس جمهوری ترامپ بهانه ای برای یک کارزار تضعیف اعتماد عمومی به نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۰ است که به ناچار دموکراسی مشروطه را برانداز خواهد کرد.

به نوشته وکلای آمریکایی، عوامل اصلی ترامپ و شرکت کنندگان در این تلاش وکلایی هستند که با سوگند و قوانین اخلاقی خود موظف به حمایت از قانون هستند.

اگرچه ترامپ در روزهای بعد از پایان انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) در رقابت با جو بایدن نتوانست آرای الکترال ایالت های کلیدی را حفظ کند اما وی به دنبال آن است تا از طریق شکایات و پیگیری دعاوی حقوقی آرای بایدن در این ایالات را باطل کند.

تاکنون تیم حقوقی ترامپ چندین دادخواست به دادگاه‌های ایالتی ارسال کرده‌اند.

با این حال، دادستان‌های ایالتی همچون نوادا اعلام کرده‌اند هیچ مدرک و مستندی از تقلب ارائه نشده است و مقام‌های امنیتی انتخابات هم صحت آن را تایید کرده‌اند.

در ایالت جورجیا نیز بعد از سه بار شمارش آرای مقامات انتخاباتی این ایالت اعلام کردند که در نتیجه انتخابات هیچ تغییری ایجاد نشده و همچنان بایدن پیروز انتخابات است.

کد خبر 571059

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha