فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی که به تازگی حق پخش آن به یک شرکت آمریکایی رسیده، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره اجیال دوحه شد.

فیلم خورشید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت Strand Releasing حق پخش فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی را به دست آورده است و این فیلم که امسال نماینده سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار است، از طریق این شرکت در آمریکا اکران خواهد شد.

فیلم «خورشید» اولین نمایش بین المللی خود را در بخش رقابتی هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و در نهایت روح الله زمانی توانست جایزه جایزه مارچلو ماسترویانی ویژه بهترین بازیگران نوظهور جشنواره را از آن خود کند و اخیرا نیز جایزه بهترین فیلم هشتمین جشنواره اجیال را در قطر به خود اختصاص داد. شرکت سلولوئید دریمز به مدیریت هنگامه پناهی توزیع بین‌المللی فیلم «خورشید» به تهیه کنندگی امیر بنان و مجید مجیدی را بر عهده دارد. 

این فیلم روایتگر داستان پربچه ای ۱۲ ساله به نام علی و دوستانش است که برای کمک به خانواده هایشان به سختی کار می کنند و برای گذران زندگی برخی مواقع جرائم کوچکی نیز انجام میدهند. علی توسط فردی برای پیدا کردن یک گنج که زیر مدرسه ای پنهان شده مامور می شود و ...

«مارکوس هو» مدیر کمپانی «Strand Releasing» دراختیار گرفتن حق توزیع فیلم «خورشید» را یک موفقیت بزرگ برای این کمپانی توصیف کرد و اعلام کرد از این که این فیلم مهیج را به مخاطبان آمریکایی عرضه خواهد کرد، هیجان زده است. 

مجید مجیدی نیز با تشکر از و قدردانی از مخاطبان و منتقدان آمریکایی برای واکنش به فیلم جدیدش به ورایتی گفت: «از این که فیلم جدیدم فرصت نمایش برای نسل جدیدی از مخاطبان آمریکایی و بویژه مخاطبانی را خواهد یافت که نسبت به کودکان احساس همدردی دارند، بسیار هیجان زده ام».

کد خبر 570347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار