رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: تغییر کد پلاک خودرو با توجه به محل سکونت مالک خودرو در بازه زمانی کمتر از یک ساعت در مراکز تعویض پلاک انجام می‌شود.

تعويض پلاك خودرو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا درخصوص تغییر پلاک خودروها با توجه به منطقه و محل سکونت افراد اظهار داشت: بر اساس ماده ۶ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی اشخاص حقیقی و حقوقی دارای پلاک مکلفند پس از گذشت حداکثر ۱۰ روز از زمان تغییر محل اقامت، نشانی و کدپستی خود را به واحد شماره‌گذاری اعلام کنند؛ مسئولیت قانونی مربوط به اطلاع ندادن محل اقامت به عهده مالک است.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر اساس این ماده قانونی، باید افرادی که خودروی‌شان دارای پلاک یک شهرستان بوده و خود در محل دیگری سکونت دارند، نسبت به تغییر کد پلاک ‌خود اقدام کنند.

وی با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی به شهرها اعلام کرد: اگر هموطنان نسبت به تغییر کد پلاک خود با توجه به محل سکونت اقدام کنند هیچ مشکلی برای تردد و ورود به شهر محل سکونت خود ندارند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسشی در خصوص چگونگی تغییر کد پلاک اعلام کرد: با توجه به اینکه از امروز مراکز تعویض پلاک در مراکز استان‌ها - غیر از ۱۰ مرکز استان که هنوز در وضعیت قرمز هستند - باز شده‌اند، افراد می‌توانند از طریق نوبت‌دهی اینترنتی و همراه داشتن مدارک احراز محل سکونت از جمله اجاره‌نامه یا سند مالکیت، مدارک هویتی و مدارک خودرو به همراه خودرو به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و پلاک خودروی خود را به کد پلاک شهر محل سکونت خود تغییر دهند.

سرهنگ محمدی گفت: کل فرایند تغییر کد پلاک در بازه زمانی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت انجام می‌شود. بدین صورت خودروهایی که در شهری ساکن بوده و پلاک غیربومی دارند، هنگام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد هیچ مشکلی پیدا نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید: 

کد خبر 570210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار