معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا بعد از دو هفته تعطیلی، توضیحاتی ارائه داد و گفت: اگر ۱۰ درصد خانوارها شب‌نشینی‌های دورهمی داشته باشند، جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ صد هزار نفر می‌شود که بسیار خطرناک است.

ايرج حريرچي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت صبح امروز (شنبه ۱۵ آذر) با حضور در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما گفت: در این روزها و به دنبال تعطیلی‌های ۲ هفته‌ای در شهرهای قرمز، شاهد کاهش موارد مراجعه سرپایی، بستری و مرگ و میر بیماران کرونایی هستیم. مرگ و میر بیماران کرونایی روند نزولی گرفته است، در این مسیر، اجرای طرح شهید سلیمانی می‌تواند منجر به تداوم این وضعیت شود.

حریرچی ادامه داد: محدودیت‌های هوشمند و قرنطینه افراد مبتلا و حمایت از گروه‌های در معرض خطر و… با کمک گروه‌های جهادی، در طرح شهید سلیمانی گنجانده شده است.

وی درباره وضعیت مدافعان سلامت در این روزها گفت: واقعیت این است که خستگی کادر درمان یک خستگی مزمن و البته روحی و روانی است چون در مواجهه با بیماران و فوتی‌ها هستند. هر کدام از مرگ‌های کرونایی یک تراژدی غم‌انگیز برای کادر درمان است.

معاون کل وزیر بهداشت درباره تکلیف محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد گفت: هردوشنبه درخصوص وضعیت شهرهای زرد، نارنجی و قرمز تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به سهم بالای انتقال بیماری از درون خانه‌ها افزود: اگر ۱۰ درصد خانوارها شب‌نشینی‌های دورهمی داشته باشند، جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ صد هزار نفر می‌شود که بسیار خطرناک است.

حریرچی در ارتباط با معیار تعیین شهرهای قرمز کرونایی گفت: اگر هر شهری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روزانه ۱۰ بیمار کرونایی داشته باشد که بستری شوند، قرمز تلقی می‌شود.

وی گفت: نگران پیک زمستانه هستیم، شواهدی از شروع موج جدید بیماری در مناطق سرد را داریم زیرا عامل اصلی انتقال ویروس، فضاهای سربسته است.

حریرچی با گلایه از سلبریتی‌ها و هنرمندان مشهور که در این روزهای سخت آن طور که باید و شاید بین مردم حضور ندارند، گفت: در این روزهای سخت که مردم بیش از پیش به آرامش روحی و روانی نیاز دارند، انتظار داشتیم که هنرمندان و افراد سلبریتی بیشتر با مردم گفتگو و ارتباط برقرار می‌کردند زیرا افراد مشهور هر آنچه دارند، از مردم است. بنابراین، تا جایی که ممکن است از هنر خود برای آرامش مردم در این روزها کمک بگیرند.

کد خبر 570203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار