غریب‌آبادی در واکنش به افشای گزارش محرمانه آژانس درباره ایران گفت: آژانس نسبت به حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی مسئول است.

کاظم غریب آبادی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا،سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد باز هم آژانس و کشورهای عضو در خصوص این شکاف در امور محرمانگی تحت انتقاد قرار نگیرند، آژانس باید سازوکارهای محرمانگی خود و از جمله استفاده از سایت داخلی «گاواتم» به عنوان ابزاری برای مکاتبات را مورد بازنگری قرار دهد.

غریب آبادی ، نسبت به افشای گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز انتقاد و تصریح کرد که این سازمان نسبت به حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی کشورها مسئول است.

 کاظم غریب آبادی روز جمعه با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود نوشت: گزارش محرمانه امروز (جمعه) آژانس که حاوی محتویات نامه محرمانه ایران است، بلافاصله و حتی قبل از اینکه اعضای شورای حکام نیز بتوانند آن را رهگیری کنند، در رسانه ها ظاهر شد.

وی تصریح کرد: آژانس صرفا در رابطه با به‌روزرسانی تحولات مسوولیت ندارد، بلکه باید حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی کشور میزبان را نیز تضمین نماید.

سفیر کشورمان خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد باز هم آژانس و کشورهای عضو در خصوص این شکاف در امور محرمانگی تحت انتقاد قرار نگیرند، آژانس باید سازوکارهای محرمانگی خود و از جمله استفاده از سایت داخلی «گاواتم» به عنوان ابزاری برای مکاتبات را مورد بازنگری قرار دهد.

این اولین باری نیست که گزارش‌های محرمانه آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران به رسانه‌ها درز پیدا می‌کند.

پیشتر میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز نسبت افشای گزارش‌های محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رسانه‌ها اعتراض کرده بود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با انتشار گزارشی محرمانه، از برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز خبر داد.

کد خبر 570114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار