بازار ارز هفته‌ای پرنوسان را با آرامش به پایان رساند. با توجه به روند قیمت دلار در ماه‌های اخیر، می‌توان نقاط مهم قیمت دلار را شناسایی کرد.

دلار هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، پس از کش و قوس های فراوان در قیمت دلار در هفته جاری، پایان هفته‌ای نسبتا آرام به ثبت رسید. دیروز با اعلام خبر جو بایدن مربوط به پیشنهاد جدید برجامی، خریداران از بازار عقب نشینی کردند و حجم عرضه قیمت را کاهشی کرد. این در حالی بود که در روزهای میانی هفته، دلار تا کانال ۲۶ هزار تومان پیش رفته بود.

بازار ارز بار دیگر نشان داد که کانال ۲۴ هزار تومان حساسیت بالایی دارد. در این کانال، فروشندگان کم شده و به تعداد خریداران اضافه خواهد شد. چرا که یکبار حافظه بازار به معامله گران نشان داد که این کانال از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در هنگام افزایش نیز توان عبور آسان از آن را نداشت. معمولا تحلیلگران تکنیکال به شکل دقیقتر، نقاط حمایتی را مشخص می کنند، از نظر آنها نقطه ۲۴,۲۰۰ تومان مهمترین حمایت قیمت دلار در کانال ۲۴ هزار تومان است.  

از آن سو، دلار در کانال ۲۶ هزار تومان با یک خبر بنیادی، عقب نشینی کرد. به گفته تکنیکالیست‌ها، واکنش بازار به قیمت ها نشان می دهد که نقطه ۲۶,۶۵۰ تومان، نقطه ‌ای حساس برای خریداران است. در واقع بخشی از خریداران در این نقطه مقاومتی، حاضر به خرید بیشتر نیستند و در مقابل، ترجیح می دهند تا بخشی از خریدها را سبک کنند.  

فعلا بازه بالا و پایین قیمت در این محدوده قرار دارد و تا زمانیکه دلار توان عبور از این سطوح حمایتی و مقاومتی را نداشته باشد، آینده قیمت مشخص نیست.  

کد خبر 569916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار