در چارچوب هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ اروپا (امشب) پنجشنبه، ۲۴ دیدار برگزار می‌شود.

آرسنال

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، هفته پنجم مسابقات لیگ اروپا امشب (پنجشنبه) از ساعت ۲۱ و ۲۵ دقیقه آغاز خواهد شد و در مجموع ۲۴ دیدار در نقاط مختلف قاره سبز برگزار می‌شوند.

رقابت‌های لیگ اروپا در حالی وارد هفته پنجم شده که تکلیف بعضی از تیم‌ها مشخص شده است. ۴ تیم از قبل، صعود خود را به دور یک شانزدهم نهایی این رقابت‌ها قطعی کرده‌اند و ۲۰ تیم دیگر می‌توانند امشب به جمع آن‌ها بپیوندند. علاوه بر این، حذف ۷ تیم از گردانه رقابت‌ها مسجل شده است.

  • تیم‌های صعود کرده

تیم‌های آرسنال ولسترسیتی انگلیس، رم ایتالیا و هوفنهایم آلمان  به مرحله یک شانزدهم نهایی این فصل لیگ اروپا راه یافته اند.

  • تیم‌های حذف شده

۷ تیم زسکا صوفیه، دانداک ایرلند، ریکا، سلتیک، قره باغ، لودوگورتس و خنت (تیم میلاد محمدی) پیش از بازی‌های امشب، از دور مسابقات این فصل لیگ اروپا حذف شده اند.

  • تیم‌هایی که می‌توانند امشب به دور بعد صعود کنند:

    گروه: A یانگ بویز
    گروه: C اسلاویا پراگ، بایر لورکوزن
    گروه: D رنجرز، بنفیکا
    گروه: E خرانادا، پی اس وی آیندهوون
    گروه: F ناپولی، رئال سوسیداد، آلکمار
    گروه: G براگا
    گروه H: لیل، آث میلان
    گروه I:  ویارئال
    گروه J: آنتورپ (تیم علیرضا بیرانوند)، تاتنهام
    گروه K: دینامو زاگرب (تیم صادق محرمی)، فاینورد
    گروه L: کرونا زوزدا (ستاره سرخ)

  • تیم‌هایی که ممکن است امشب حذف شوند:

    گروه A:  کلوژ رومانی
    گروه C: نیس
    گروه D:  لخ پوزنا، استاندارد لیژ
    گروه E: پائوک، اومونیا
    گروه F: آلکمار
    گروه G: آاک آتن (تیم کریم انصاری فرد)، زوریا لوهانسک (تیم اللهیار صیادمنش)
    گروه H: اسپارتا پراگ
    گروه I: سیواس اسپور
    گروه J: لاسک
    گروه K: ولفسبرگ، زسکا مسکو
    گروه L:  اسلووان لیبرچ

  • تیم‌هایی که امشب تکلیف صعود و حذفشان مشخص نمی‌شود

    گروه B: مولده نروژ، راپید وین اتریش

  • وضعیت تیم‌های لژیونرهای فوتبال کشورمان

درمیان تیم‌های حاضر در رقابت‌های این فصل لیگ اروپا ۵ تیم خنت، آاک، زوریا لوهانسک، دیناموزاگرب و آنتورپ از حضور بازیکنان ایرانی در ترکیب خود بهره می‌برند.

در این میان تیم خنت که میلاد محمدی، مدافع ملی پوش کشورمان را در اختیار دارد، پیش از بازی‌های امشب از گردونه رقابت‌ها حذف شده است. خنت بدون کسب امتیاز در قعر گروه L قرار گرفته و حذفش از دور مسابقات قطعی است.

در گروه G  تیم های  آاک آتن و زوریا لوهانسک هم که از بازیکنان ایرانی در ترکیب خود بهره می‌برند، وضعیت مناسبی ندارند و ممکن است امشب حذف شوند. نمایندگان یونان و اوکراین هرکدام با ۳ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم گروه قرار دارند.

تیم فوتبال آاک آتن که کریم انصاری فرد، مهاجم ملی پوش کشورمان را در اختیار دارد اگر امشب نتواند براگای پرتغال را شکست بدهد، از دور مسابقات حذف خواهد شد.

تیم زوریا لوهانسک اوکراین هم که از اللهیار صیادمنش، دیگر مهاجم کشورمان بهره می‌برد اگر امشب در بازی برابر لسترسیتی نتواند حریف انگلیسی خود را شکست دهد، از دور رقابت‌ها حذف خواهد شد.

علاوه بر این، اگر براگا بتواند آاک را شکست دهد، تیم صیادمنش هر نتیجه‌ای که برابر لستر به دست بیاورد، باز هم از دور مسابقات کنار خواهد رفت.

تیم دیناموزاگرب کرواسی که صادق محرمی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان را در اختیار دارد، از وضعیت بهتری برخوردار است. این تیم با ۸ امتیاز بالاتر از فاینورد ۵ امتیازی در صدر گروه K قرار دارد.

این تیم ۸ امتیازی اگر بتواند در بازی امشب فاینورد را شکست بدهد، می‌تواند به دور بعد صعود کند یا اگر دینامو برابر فاینورد به تساوی دست پیدا کند و زسکا مسکو روسیه نتواند ولفسبرگ را شکست دهد، باز هم تیم صادق محرمی راهی دور بعد خواهد شد.

حتی اگر دینامو زاگرب برابر فاینورد شکست بخورد و زسکا با ولفسبرگ به تساوی دست پیدا کنند، باز هم تیم دینامو می‌تواند جواز صعود به دور بعد را کسب کند.

تیم صادق محرمی اگر امشب بتواند فاینورد را شکست بدهد، صدرنشین گروه K خواهد شد و اگر آن‌ها با هر نتیجه‌ای به جز تساوی بدون گل  با فاینورد به تساوی برسند و بازی دیگر گروه نیز مساوی شود، باز هم دیناموزاگرب صدرنشین گروه خواهد شد.

تیم آنتورپ بلژیک هم که علیرضا بیرانوند سنگربان شماره یک تیم ملی کشورمان را به عنوان دروازه بان ذخیره در اختیار دارد، شرایط خوبی در این مرحله دارد و با ۹ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به تاتنهام، در صدر جدول گروه J قرار گرفته است.

این تیم اگر برابر لودوگورتس بلغارستان شکست نخورد و لاسک اتریش نیز تاتنهام را شکست ندهد، راهی دور بعد خواهد شد.

حتی اگر آنتورپ به حریف بلغاری خود ببازد و لاسک هم به تاتنهام ببازد، این تیم بلژیکی صعود خواهد کرد.

وضعیت تیم‌های بزرگ گروه‌ها

گروه A:

رم (۱۰ امتیاز)   یانگ بویز (۷)، کلوژ (۴)، زسکا صوفیه (۱)

در این گروه، رم به دور بعد صعود کرده است. آن‌ها با یک تساوی صدرنشین گروه می‌شوند.

اگر یانگ بویز سوئیس، رم را شکست دهد و کلوژ رومانی زسکا را شکست ندهد، تیم سوئیسی راهی دور بعد می‌شود. اگر یانگ بویز با رم به تساوی برسد و کلوژ شکست بخورد، باز هم یانگ بویز صعود می‌کند.

در این گروه زسکا نمی‌تواند به مرحله ۳۲ تیمی صعود کند.

گروه B:

آرسنال (۱۲ امتیاز) مقابل راپید وین (۶)، مولده (۶) مقابل داندالک (صفر)

از این گروه آرسنال به دور بعد صعود کرده است. اگر این تیم برابر راپید وین شکست نخورد یا یک-صفر شکست بخورد و مولده داندالک را شکست ندهد، آرسنال صدرنشین گروه می‌شود.

گروه C:

بایرلورکوزن (۹ امتیاز)، اسلاویا (۹) نیس (۳)

اسلاویا پراگ در صورتی که امشب شکست نخورد، این مرحله را پشت سر خواهد گذاشت.

اگر لورکوزن مقابل نیس شکست نخورد، صعود خواهد کرد. اگر اسلاویا پراگ شکست نخورد، لورکوزن حتی اگر با اختلاف ۳ گل شکست بخورد، باز هم به دور بعد صعود خواهد کرد.

نیس اگر نتواند لورکوزن را شکست دهد، حذف می‌شود.

گروه D:

رنجرز (۸ امتیاز)، بنفیکا (۸)، استاندارد لیژ (۳) لخ پوزانا (۳)

گلاسکو رنجرز اگر استاندارد لیژ را شکست دهد، به دور بعد صعود خواهد کرد؛ یا اگر بازی رنجرز و استاندارد لیژ مساوی شود و لخ بنفیکا را شکست ندهد، تیم اسکاتلندی از این مرحله عبور خواهد کرد.

در صورت پیروزی گلاسکو رنجرز و باخت بنفیکا، رنجرز به عنوان صدرنشن گروه صعود می‌کند.

بنفیکا اگر لخ را شکست دهد یا با این تیم مساوی کند و استاندارد لیژ بلژیک، رنجرز را شکست ندهد، تیم پرتغالی صعود می‌کند.

اگر استاندارد  رنجرز را شکست ندهد، حذف می‌شود.

گروه: E:

خرانادا (۱۰ امتیاز)، پی اس وی آیندهون (۱۰)، پائوک (۵)، اومونویا (۱)

اگر خرانادا برابر PSV شکست نخورد، یا اگر پائوک اومونویا را شکست ندهد، این تیم اسپانیایی این مرحله را پشت سر می‌گذارد.

خرانادا در صورت پیروزی برابر PSV به عنوان صدرنشین گروه، صعود می‌کند.

PSV اگر خرانادا را شکست دهد و پائوک برابر اومونویا  شکست بخورد، پی اس وی صعود می‌کند.

گروه F:

ناپولی (۹ امتیاز)، آلکمار (۷)، رئال سوسیداد (۷)، ریکا (صفر)

اگر ناپولی آلکمار را شکست دهد، این مرحله را پشت سر می‌گذارد. اگر ناپولی پیروز شود و رئال سوسیداد ریکا را شکست ندهد، ناپولی به عنوان تیم اول گروه تائید می‌شود.

رئال سوسیداد در صورت غلبه بر ریکا و شکست آلکمار برابر ناپولی، دور گروهی را پشت سر خواهد گذاشت.

آلکمار اگر ناپولی را شکست دهد و رئال سوسیداد ریکا را شکست ندهد، آلکمار صعود می‌کند.

در صورت شکست آلکمار و پیروزی رئال سوسیداد، تیم هلندی حذف خواهد شد.

گروه G:

لستر سیتی (۱۰ امتیاز)، براگا (۷)، آاک آتن (۳)، زوریا لوهانسک (۳)

از این گروه لستر صعود کرده است. این تیم در صورت شکست دادن زوریا صدرنشین گروه می‌شود. در صورت تساوی هر ۲ بازی، یا در صورت شکست براگا برابر آاک، باز هم لستر صدرنشین گروه می‌شود.

اگر براگای پرتغال آاک را شکست دهد، راهی دور بعد خواهد شد.

گروه H:

لیل (۸ امتیاز)، آث میلان (۷)، اسپارتا پراگ (۶)، سلتیک (۱)

لیل فرانسه اگر اسپارتا پراگ را شکست دهد یا مساوی کند و میلان سلتیک را شکست ندهد، این تیم فرانسوی به دور بعد صعود می‌کند.
در صورت پیروزی لیل برابر اسپارتا و پیروز نشدن میلان، لیل صدرنشین خواهد شد.

در صورت پیروزی میلان بر سلتیک و شکست اسپارتا مقابل لیل، تیم ایتالیایی راهی دور بعد خواهد شد.

گروه I:

اگر ویارئال ۱۰ امتیازی برابر سیواس اسپور شکست نخورد، به دور بعد راه پیدا می‌کند.  

گروه J:

اگر تاتنهام ۹ امتیازی برابر لاسک اتریش شکست نخورد به دور بعد صعود می‌کند.

گروه K:

اگر فاینورد ۵ امتیازی دینامو زاگرب ۸ امتیازی را شکست دهد و زسکا مسکو هم ولفسبرگ را شکست دهد، تیم هلندی  راهی دور بعد می شود.

گروه L:

هوفنهایم ( ۱۲ امتیاز)، ستاره سرخ (۹)

هوفنهایم به دور بعد صعود کرده است. اگر آن‌ها برابر ستاره سرخ شکست نخورند، صدرنشین گروه خواهند شد. ستاره سرخ هم اگر برابر هوفنهایم شکست نخورد، به دور حذفی راه می‌یابد.

کد خبر 569854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار