رئیس پلیس فتا کرمان به شهروندان هشدار داد برای عبور و مرور از شهرهای با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونا، هرگز فریب تبلیغات جعلی ارائه مجوز عبور و مرور در این مناطق را نخورند.

كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ امین یادگار نژاد گفت: طی رصد و پایش فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شد تبلیغاتی مبنی بر دریافت وجه به ازای ثبت پلاک و ارائه مجوز ورود به مناطق غیرمجاز توسط افرادی سودجو به منظور دستیابی به اطلاعات حساب بانکی و سایر اطلاعات هویتی شهروندان ایجاد شده است.

وی افزود: در این روش افراد سودجو، اطلاعات هویتی و خودرو شخص متقاضی را برای ورود به مناطق قرمز به بهانه اعطای مجوز توسط درگاه جعلی اخذ کرده است و زمانی که کاربر اطلاعات حساب بانکی خود را وارد می‌سازد، به خالی کردن حساب وی اقدام می‌کنند.

یادگار نژاد ادامه داد: با توجه به گستردگی فضای سایبری مهمترین توصیه به کاربران، توجه به اخبارهای موثق و عدم توجه به پیشنهادهای دریافت شده در این خصوص از کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی است.

رئیس پلیس فتای کرمان تصریح کرد: شهروندان برای دریافت اطلاعات دقیق از عبور و مرور به نواحی قرمز، نارنجی و زرد باید از طریق رسانه‌های جمعی مانند صدا و سیما، سایت‌های معتبر خبری و راهنمایی رانندگی شرایط عبوری را مد نظر قرار داده تا نسبت به ورود و خروج خود کسب تکلیف کنند.

وی اظهار کرد: پلیس فتا از تمامی کاربران می‌خواهد در صورت مشاهده موارد مجرمانه و مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

کد خبر 569627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار