۲ باجناق که از سنگاپور، طلای تقلبی می‌خریدند و به طلافروشان تهرانی می‌فروختند، پس از فروش صدمین شمش لو رفتند و دستگیر شدند.

حوادث

به ‌گزارش همشهری آنلاین، ۹ آذرماه مالک یک طلافروشی در منطقه قلهک با پلیس تماس گرفت و گفت چند روز قبل در دام یک کلاهبردار بدل‌انداز گرفتار شده و امروز بار دیگر قرار است این کلاهبردار به مغازه‌اش برود.

مرد طلافروش در توضیح ماجرا گفت: چند روز پیش مردی به مغازه طلافروشی‌ام آمد و ۴ قطعه شمش طلای ۲۴ عیار یک اونسی را به من فروخت. او مدعی بود که شمش‌ها را یکی از بستگانش از خارج از کشور آورده است. به او اعتماد کردم و شمش‌ها را خریدم اما بعدا متوجه شدم که طلاها بدلی بوده و هیچ ارزشی نداشته است. من هم دسترسی به فروشنده کلاهبردار نداشتم. تا اینکه شب قبل دوباره او با من تماس گرفت و مدعی شد که فامیلش مجددا ۳۶ قطعه شمش طلا از خارج آورده و می‌خواهد بفروشد. او قرار است تا دقایقی بعد برای فروش شمش‌های قلابی به مغازه‌ام بیاید.

پس از این تماس مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک راهی مغازه طلافروشی شدند و متهم را بازداشت کردند. در بازرسی از وی ۳۶ قطعه شمش طلای تقلبی که قرار بود به طلافروش بفروشد نیز کشف شد. متهم در بازجویی‌ها چاره‌ای جز اقرار به کلاهبرداری و بدل‌اندازی ندید و به مأموران گفت: چند وقت قبل با همدستی باجناقم تصمیم به کلاهبرداری از طریق فروش شمش‌های تقلبی گرفتیم. شمش‌ها را باجناقم از سنگاپور خریده بود. او در سفر به این کشور با فردی که اهل سنگاپور بود، آشنا شده و طلاهای بدلی را از او خرید و پس از انتقال به ایران با همدستی یکدیگر فروش طلاهای تقلبی را شروع کردیم.

متهم ۴۵ساله ادامه داد: معمولا طلاها را به طلافروشی‌ها می‌فروختیم. برخی از آنها متوجه بدلی بودن آن می‌شدند و ما نمایش بازی می‌کردیم و می‌گفتیم شمش‌ها را از سنگاپور خریدیم و خودمان هم فریب خورده‌ایم. برخی دیگر اما متوجه نمی‌شدند و به راحتی می‌خریدند. طلافروشی که ما را به پلیس لو داد، بار اول شمش‌ها را خرید و من تصور کردم که او متوجه تقلبی بودن آن نشده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم برخی از شمش‌های دیگر را به او بفروشم اما خبر نداشتم که او دست مرا خوانده است. 

با اعتراف این متهم، باجناق وی نیز دستگیر شد و آنها در بازجویی‌ها به ۱۰۰ فقره بدل‌اندازی و به جیب زدن میلیاردها تومان پول اقرار کردند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران در این خصوص گفت: متهمان با دستور قضایی روانه زندان شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

کد خبر 569503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار