مهلت انتقال کوره‌های آهک‌پزی در کرمان قطعی است و پس از پایان زمان تعیین‌شده همه کوره‌های موجود در منطقه به محل جدید در دشت زحمتکشان منتقل می‌شود.

كوره آهك پزي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس کل دادگستری استان کرمان در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با موضوع پیگیری و ساماندهی مشکلات حاشیه نشینی گفت: فعالیت کوره های آهک پزی در شهرک صنعتی و در جوار منازل مسکونی و فضاهای عمومی، تهدیدی برای سلامت و بهداشت عمومی به شمار می رود و تداوم فعالیت این کوره‌ها را در حالی شاهد هستیم که موضوع انتقال آنها از سال ۱۳۹۶ همواره مطرح بوده اما تاکنون نتیجه‌ای در پی نداشته است.

یداله موحد به صدور احکام قضایی لازم برای برخورد با فعالیت کوره‌های آهک پزی در شهرک صنعتی نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های قانونی و امکانات لازم برای انتقال کوره‌های آهک پزی وجود دارد اما به نظر می‌رسد اهتمام جدی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به این مطلب که اطلاع رسانی لازم درباره انتقال کوره‌های آهک پزی به طور کامل انجام شده است و در پایان مهلت تعیین شده هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نخواهد شد، اضافه کرد:  مدیران در زمینه انتقال کوره‌های آهک پزی باید جدی باشند و این کار به دلیل منفعت عمومی باید انجام شود و در این زمین صراحت قانونی نیز وجود دارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: فعالیت کوره‌های آهک پزی در شهرک صنعتی به عنوان یکی از صنوف آلاینده و کانون‌های ایجاد حرارت از نظر قانونی توجیه ندارد و باید در اسرع وقت ساماندهی شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: با برگزاری چهار جلسه تخصصی، زمینه لازم برای انتقال کوره‌های آهک پزی واقع در شهرک صنعتی کرمان به دشت زحمتکشان فراهم شده است.

سیدمصطفی آیت اللهی موسوی با اشاره به این مطلب که انتخاب زمین ۷۰ هکتاری در دست زحمتکشان به منظور انتقال کوره‌های آهک پزی بر اساس توجه به مسائل زیست محیطی و نزدیکی آن به خدمات زیربنایی مورد نیاز انجام شده است، افزود: در فاز دوم نیز ۷۰ هکتار زمین برای انتقال کوره‌های جدید پیش بینی شده که در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کد خبر 569353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار