حاشیه‌های انتشار ویدئویی که در آن گفته می‌شود کاشانه خانوار با سرپرست معلول در شهرستان فسا از توابع استان فارس تخریب شده است، با گذشت حدود یک هفته ادامه دارد.  

حسین آرگیو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا با اشاره به انتشار تصاویر مربوط به یک خانه تخریب شده در یک روستای این شهرستان، ادعای نیازمند بودن صاحب این خانه را نادرست خواند و گفت: انتشار تصاویری که عموم مردم از واقعیت آن بی‌اطلاع هستند، خوراکی برای رسانه‌های معاند است.

حسین آرگیو افزود: به دنبال انتشار کلیپ جعلی تخریب ساختمانی در روستای پانعل از توابع شهرستان فسا، استاندار فارس دستور فوری پیگیری موضوع را صادر کرد.  

وی بیان کرد: پس از بررسی موضوع از طریق مراجع قضایی مشخص شد زن و مردی که در این کلیپ ادعا می‌کنند مددجوی کمیته امداد هستند و وضعیت مالی نامساعدی دارند، از تمکن مالی برخوردار بوده و با ساخت این ساختمان محقر، به تصرف غیرقانونی اراضی ملی اقدام  کرده‌اند.

آرگیو ادامه داد: انتشار این کلیپ در فضای مجازی با هدف سوءاستفاده مغرضانه بوده و از آنجا که تصاویر مذکور به فاصله زمانی اندکی بعد از انتشار کلیپ مربوط به بندرعباس در فضای مجازی پخش شده، مشخص است که افرادی با هدف قبلی و مغرضانه، به این کار اقدام کرده‌اند.  

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا ادامه داد: کلیپ منتشر شده که به قصد جریحه‌دار کردن احساسات مردم ضبط و منتشر شده، ارتباطی به زمان حال ندارد و مربوط به یک سال قبل است و فردی که در کلیپ مشاهده می‌کنیم منزل مناسبی با متراژ بالا در روستای محل سکونت خود دارد و فرد بی‌بضاعتی نیست و بر خلاف آنچه در کلیپ وانمود می‌کند از وضعیت مالی مناسبی برخوردار است.

فرماندار فسا علت تخریب را تصرف عدوانی اراضی ملی عنوان کرد و گفت: آلونکی که تخریب شده، خارج از محدوده روستای پانعل و در منطقه میان‌جنگل فسا در حوزه حفاظت اداره محیط زیست قرار دارد.

 آرگیو اضافه کرد: پارسال برای این فرد، پرونده تشکیل و دستور قضایی صادر شد؛ همچنین پس از بررسی مشخص شد که وی اظهار ندامت کرده است.

پیش از این اداره محیط زیست شهرستان فسا درباره تخریب منزل این فرد معلول در میان جنگل فسا توضیحاتی منتشر و اعلام کرد: ۱۶ آذر ۹۸ محمد بردبار فرزند خدایار به تخریب و تصرف عدوانی و ساخت و ساز به میزان ۷۰ مترمربع اراضی منابع ملی منطقه حفاظت شده میان جنگل فسا اقدام کرد که پس از استعلام از ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن شهرستان مشخص شد که اراضی مذکور جزو اراضی ملی و خارج از محدوده طرح هادی روستای پانعل است.

این اداره افزود: چندین مرتبه تذکر به وی مبنی بر ممانعت از ادامه ساخت و ساز داده شد که سرانجام با هماهنگی مقام قضایی دیوارچین‌های ساخته شده تخریب شد.

روستای پانعل، از توابع بخش مرکزی شهرستان فسا و در دهستان میان جنگل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۹ نفر (۱۹خانوار) بوده ‌است.  

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

کد خبر 569258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار