فرماندار ماهشهر گفت: طبق برآوردهای اولیه ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان در بارندگی دیروز ۲۹ آذر دچار آبگرفتگی شدند.

آبگرفتگی

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محسن بیرانوند اظهار داشت: تیم‌های ارزیابی، برآورد خسارت به منازل مسکونی را از امروز آغاز کرده‌اند که نتایج این بررسی‌ها تا ۲ روز آینده مشخص می‌شود و می‌توان آمار دقیقی از میزان خسارت را اعلام کرد.

وی با اشاره به بارندگی شدید در ماهشهر افزود: دیروز ۱۷۰ میلیمتر بارندگی در مدت سه تا چهار ساعت در ماهشهر رخ داد که باعث شد حجم زیادی رواناب بیش از چهار میلیون مترمکعب وارد شهر شود.

بیرانوند با بیان اینکه شهرک شهید چمران و بندرامام دچار آبگرفتگی شدند، اضافه کرد: تخلیه آب از شهرک شهید چمران در حال انجام است که میزان آبگرفتگی در این منطقه کاهش یافته و احتمالا تا یکی دو ساعت دیگر آب‌های سطحی کاملا تخلیه می‌شود.

وی همچنین گفت: آبگرفتگی در بندرامام هنوز در برخی مناطق وجود دارد و با توجه به حجم بالای آب و همطراز شدن آب سطحی و محل تخلیه آن در خارج از شهر، با دشواری‌هایی مواجه هستیم، به همین دلیل چندین پمپ ثابت و سیار اضافه شده و امیدواریم تا امسب بتوانیم بخش زیادی از آب در بندرامام را تخلیه کنیم.

 بیشترین بارندگی دیروز در خوزستان در ماهشهر رخ داده است. در این بارندگی شهرهای اهواز، کارون، آبادان، خرمشهر، شادگان، رامهرمز، رامشیر، ماهشهر و ایذه شاهد آبگرفتگی شدید بودند که واکنش کاربران فضای مجازی و انتقاد شهروندان را نیز در پی داشته است.

کد خبر 569109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار