یک شرکت کانادایی یک وسیله محافظت شخصی در برابر کروناویروس به بازار عرضه کرده است، ظاهرا بیشترین محافظت را برای افراد ایجاد می‌کند، اما خرج زیادی روی دست آنها می‌گذارد.

BioVyzr

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بیزنس اینسایدر القیسی یکی از بنیانگذاران شرکت «ویزر تکنولوجیز» در میانه بحث‌ها درباره میزان تاثیربخشی ماسک‌ها در محافطت از کروناویروس وسیله‌ای به نام «بیوویزر» (BioVyzr) اختراع کرده است- یک شیلد که از همه زوایا اطراف سر فرد را می‌گیرد و در پشتش یک سیستم تصفیه هوای درونی دارد.

القیسی در میانه ماه آوریل که شمار موارد کرونا در کانادا افزایش یافت، برای محافظت از مادرش به فکر ساختن این وسیله افتاد.

او می‌گوید: «زندگی کردن با مادرم که دچار نقصان ایمنی است، محدودیت‌های استفاده از ماسک را به من نشان داده است. ما واقعا نگران او بودیم.»

به گفته او هنگامی ماسک زده‌اید، باز هم ممکن است هوا از شکاف‌های میان ماسک در محل بینی و فک نشت کند. حتی ماسک‌های N95 که فیلتری قوی دارند، فقط در صورت چسبیدن کامل روی پوست موثر هستند.

القیسی می‌گوید: «اگر درون یک فضای محصور برخی از افراد ماسک نزنند، تاثیربخشی ماسک زدن دیگران را هم از بین می‌برند، چرا که آن افراد بازدمش را وارد فضا می‌کنند.»

القیسی علاوه بر اثر فیزیکی به اثر روانی مشکل ارتباط برقرار کردن با دیگران هنگام ماسک زدن هم توجه داشت. او می‌گوید: «باز کردن چهره‌های ما به یکدیگر ارزشش را دارد.»

القیسی می‌گوید چیزی که بیوویزر را منحصربه‌فرد می‌کند این است که نه تنها هوایی را که وارد این ویزور می‌شود، تصفیه می‌کند، بلکه هوایی را هم که از آن خارج می‌شود، تصفیه می‌کند تا ویروس‌ها به افراد حساس افراد نرسند.

بیوویزر که القیسی خودش در همه اوقات آن را می‌پوشد، ۲.۵ کیلوگرم وزن دارد و کاملا سر او را می‌پوشاند و تا قفسه‌سینه ادامه می‌یابد.

به گفته او، این وسیله این مزیت را هم دارد که مانع از تماس دست با صورت، مو و سر می‌شد. همچنین بیوویزر فشار روی گردن نمی‌آورد و پوست را هم تحریک نمی‌کند.

القیسی می‌گوید: «استفاده از آن مانند ایستادن زیر چتر است.»

البته ارتباط برقرار کردن با این شیلد صورت که بخار هم نمی‌گیرد، آنقدرها هم آسان نیست و فرد باید بلندتر صحبت کند و با دقت بیشتری گوش دهد.

به گفته القیسی، شرکت «ویزر تکنولوجیز» تا به حال «ده‌ها هزار» از این وسیله ۷۳۹ دلاری را فروخته است.

کد خبر 568898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار