رییس سابق فدراسیون فوتبال می گوید مدیریت در پرسپولیس بسیار ساده است اما انتخاب در این باشگاه مانند جاهای دیگر به بیراهه رفته است.

دادکان

به گزارش همشهری آنلاین محمد دادکان در گفت و گو با برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما از دلایل عدم انتخابش به عنوان مدیرعامل پرسپولیس گفت: همیشه اسم من مطرح می‌شود اما یک نفر دیگر انتخاب می‌شود. با من پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کردند و مسئولان، به اسم و فامیلی من حساسیت خاصی دارند. گرداندن پرسپولیس خیلی راحت است. باشگاه پرسپولیس یک تیم با ۳۰ بازیکن دارد اما هر سال این همه مشکل دارد. آخرش هم بدهکار است و این همه جمعیت تحت فشار قرار می‌گیرد؛ چرا؟ چون مدیر با تعمق انتخاب نمی‌شود. کسی هم مسئولیت نمی‌پذیرد.

پول‌های پرسپولیس کجاست؟ چه کسی دنبال فساد رفت؟ فقط دنبال این هستیم ویترین را ببینیم. الان به دنبال این هستیم بگوییم پرسپولیس در آسیا قهرمان شده است که این برای هر ایرانی باعث افتخار است ولی خیلی چیزها پشت آن پنهان می‌شود.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اظهار کرد: یک مدیر انتخاب کنید این کاره باشد و فوتبال و قراردادها و بازیکنان را بشناسد و سلامت کار کند. مدیری که می‌گذارید اول از همه برای خودش لباس تهیه می‌کند و اول مشکل مالی خودش را حل می‌کند. چه توقعی داریم؟ چرا در این مملکت باید به اینجا برسیم که ملاک‌های دنیا را اجرا نمی‌کنیم؛ نه فقط در فوتبال بلکه در وزارتخانه‌های دیگر هم همینطور است. انتخاب‌ها همه جا بیراهه است. اگر کسی مردم، نظام و دینش را دوست دارد معیارهایش هم خداپسندانه است.

دادکان یادآور شد: علاوه بر تخصص، دانش و تجربه برای مدیریت، در ایران یک چیز من درآوردی دیگر هم اضافه کرده‌اند که مدیر انتخابی متعهد باشد. همه جای دنیا تعهد است ولی نه اینکه ملاک اول باشد. از صدر تا پایین ورزش می‌گویند مسلمان و متعهد هستند یک دانه‌اش هم اجرا نشده است. همه خلاف‌ها و دودهایی که از گورها بلند می‌شود از این آدم هاست که تجربه، دانش و تخصص و تعهد ندارند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پایان گفت: ما در فیفا بیش از ۲۸۰ پرونده در این چند سال داشتیم که همه را محکوم شدیم.

کد خبر 568735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار