مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: کوهنوردان گمشده در جنوب استان و ارتفاعات تکاپ پس از ۱۲ ساعت عملیات جست‌وجو پیدا شدند.

نجات کوهنوردان گم شده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر امیرجعفرزاده اظهارکرد: ۳ کوهنورد اهل استان‌های گلستان و زنجان که در هوای برفی برای صعود به کوه ۳۳۵۰ متری بلقیس به شهرستان تکاب سفر کرده و  در ارتفاعات این کوه مفقود شده بودند، پیدا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی ادامه داد: این کوهنوردان عصر پنج‌شنبه گذشته با وجود هوای برفی و کولاکی به ارتفاعات کوه بلقیس شهرستان تکاب صعود کردند که در ادامه گرفتار کولاک شده بودند و ارتباط آنها قطع شده و گم شده بودند.

جعفرزاده بیان کرد: ٢ تیم شامل تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و هیات کوهنوردی تکاب بلافاصله پس از اطلاع از مفقود شدن این کوهنوردها وارد عمل شدند و از ساعت ٨ صبح روز شنبه عملیات جست‌وجو برای یافتن آنها را آغاز کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان برای یافتن این کوهنوردها از چند مسیر مختلف به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند تا نفرات مفقودی پیدا شوند، که در نهایت دیشب موفق به پیدا کردن و نجات کوهنوردان شدند.

جعفرزاده افزود، خطرآفرین بودن صعودهای زمستانی در شرایط جوی نامناسب و عدم هماهنگی با واحد امداد و نجات هلال احمر و هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی عامل اصلی برای مفقودی کوهنوردان و بروز آسیب برای آنهاست.

کد خبر 568702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار