وزیر دفاع یک روز پس از ترور شهید محسن فخری‌زاده به دیدار خانواده این شهید رفت. همچنین حامد فخری زاده فرزند شهید در گفت‌وگویی از چگونگی ترور این دانشمند سخن گفت.

حضور وزیر دفاع در منزل شهید فخری زاده

به گزارش همشهری آنلاین، همسر شهید فخری زاده در نخستین مصاحبه پس از شهادت ایشان گفت: نگذارید خون شهید فخری زاده پایمال شود و راهشان را ادامه دهید.

همسر شهید فخری زاده  درباره ویژگی های شهید گفت: شهید فخری زاده درحالیکه یک دانشمند بودند، همسری مهربان و دلسوز، مدیر و مدبر بودند و کشورشان را دوست داشتد.

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

وی افزود: از آنهایی که هستند خواهش می کنم راه شهید فخری زاده را ادامه دهند و نگذارند خونش پایمال شود و مسیر را ادامه دهند. شهید فخری زاده خون خود را پای مسیر و راهش گذاشت و عاشقانه کار می کرد، خواهش می کنم نگذارند خونش پایمال شود و راهش را ادامه دهید.
 
همسر شهید فخری زاده در ادامه افزود: به رهبرم که عزیزترین کس برای من و آن شهید هستند، تسلیت و تبریک می‌گویم. 

وی گفت: سربازی را که پرورش دادند همان طور که پرورش یافت برای مملکتش خدمت کرد و زحمت کشید. از رهبر عزیزم تشکر می کنم.

روایت پسر شهید فخری زاده از نخستین لحظات پس از ترور

همچنین حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده در توصیف لحظات نخست پس از ترور گفت: مثل جنگ تمام عیار بود. شهید در لحظه‌ شهادت در کنار مادرم بودند. محافظی که خود را سپر شهید کرد با تلاش پزشکان زنده ماند.

حامد فخری زاده فرزند شهید «محسن فخری زاده» در گفتگوی تلویزیونی درباره جزئیات ترور شهید فخری زاده که عصر روز گذشته توسط عوامل تروریستی صورت گرفت، گفت: جزئیات حادثه در اخبار منعکس شده است. آنچه می توانم بگوئیم اینکه خانواده هم همراه شهید بودند و این حادثه نه تنها یک ترور بلکه جنگ تمام عیار بود.

وی افزود: از لحظه شروع تا پایان حادثه مادر بنده همراه پدر حضور داشت و من هم با فاصله خیلی کمی به محل حادثه رسیدم.

فرزند شهید فخری زاده همچنین درباره آخرین وضعیت محافظان شهید فخری زاده، اظهار داشت: جزئیات بهتر است توسط دوستانی که اطلاع دقیق تری دارند بیان شود. ما از لحظه حادثه همچون مردم در شوک به سر می بریم اما تا آنجایی که اطلاع داریم یکی از محافظان در زمان وقوع حادثه خود را جلوی حاج آقا(شهید فخری زاده) انداخت و به او هم تیراندازی شد اما به لطف خدا در صحت و سلامت کامل به سر می برد؛ جزئیات دیگر را جویا نشده ایم.

حامد فخری زاده درخصوص مراسم خاکسپاری شهید فخری زاده نیز افزود: او متعلق به کل کشور بود. از این رو تصمیم گیری ها صرفا توسط خانواده صورت نمی گیرد و این تصمیم گیری باید در سطح کلان  باشد، هرگاه مشخص شد اطلاع داده می شود.

وی همچنین با بیان اینکه شهادت شهید «فخری زاده» را به تمام مردم ایران تبریک و تسلیت می گویم، خطاب به استکبار تصریح کرد: فکر نکنید با شهید کردن فخری زاده ها و سلیمانی ها این خاک بدون فخری زاده می ماند.

فرزند شهید فخری زاده گفت: این خاک فخری زاده و سلیمانی پرور است و قدرت خون فخری زاده و سلیمانی ها از خود آنها هزار برابر بیشتر است.
 

کد خبر 568639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار