جانشین رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد گفت: درباره موضوع اعتیاد و کرونا برای اولین بار مقاله‌ای توسط کشور ما تهیه شده و در انجمن جهانی طب اعتیاد نیز به چاپ رسیده به طور کلی در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام شده است.

اعتیاد و کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، علی فرهودیان جانشین رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد گفت: حدود یک سال گذشته ویروس کوویدـ۱۹ در جهان بروز یافت و ۱۰ ماه پیش در ایران موارد ابتلا به آن گزارش شد. در حال حاضر ایران یکی از کشورهایی است که در حال مقابله با این بیماری است و وارد تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه شده است.

وی افزود: درباره موضوع اعتیاد و کرونا برای اولین بار مقاله‌ای توسط کشور ما تهیه شده که در انجمن جهانی طب اعتیاد نیز چاپ شده است. همچنین تحقیقاتی براساس پیمایش‌های جهانی در فاز یک و دو انجام گرفته و براساس آن مشخص شده است مصرف‌کنندگان مواد مخدر نسبت به سایر مبتلایان به ویروس کرونا خدمات کمتری دریافت کرده‌اند.

جانشین رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد و نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد با بیان این‌که موضوع کرونا و اعتیاد از جمله مباحث مورد طرح در این کنگره خواهد بود، ادامه داد: ایران جزو کشورهای پیشگام در جهت مقابله با اعتیاد و کروناست و برگزاری کنگره آسیایی طب اعتیاد در کشور ما می‌تواند نتایج مؤثری را به همراه داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مصرف‌کنندگان مواد مخدر نسبت به سایر افراد جامعه کمتر مبتلا به کرونا می‌شوند، گفت: خیر به هیچ عنوان چنین نیست و شواهد جدی علمی حکایت از این دارد که حتی احتمال ابتلا به کرونا در مصرف‌کنندگان مواد مخدر بیشتر است چراکه نه تنها سیستم ایمنی این افراد ضعیف‌تر از سایر افراد عادی است بلکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط این افراد نیز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین درصورت ابتلای مصرف‌کنندگان مواد مخدر به کرونا امکان بروز عوارض شدید ناشی از این بیماری در آنها بیشتر است.
 

کد خبر 568445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار