حزب‌الله درباره ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی بیانیه صادر کرد.

حزب الله لبنان

    به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، جنبش حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای عملیات تروریستی را که به شهادت  محسن فخری‌زاده، دانشمند و استاد دانشگاه ایرانی منجر شد، به شدت محکوم کرد. 

در این بیانیه آمده است: «با قدرت در کنار ایران و ملت این کشور در برابر تهدیدات و توطئه‌های خارجی ایستاده ایم. در مقابله با ائتلاف جدید از رژیم صهیونیستی و شماری از کشورهای منطقه، در کنار ایران می‌ایستیم. ایران می‌تواند مجرمان را شناسایی کند و دستی را که به سوی دانشمندانی و مقامات این کشور دراز می‌شود، قطع کند.

پیش از این هم شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، عملیات ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد و آن را بخشی از جنگ علیه ایران خواند.»

محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری صنایع دفاعی کشورمان، عصر جمعه در میدان  خلیج فارس آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت.

به گفته شاهدان محلی ابتدای غروب جمعه یک درگیری در منطقه آبسرد آغاز شده که منجر به تبادل آتش میان دو طرف می‌شود. در این درگیری خودروی اول با آر پی جی مورد هدف قرار گرفته و به خوردروی دوم هم تیراندازی شده است.

بر اساس اظهار نظرهای مسئولان آمریکایی و صهیونیست و نیز توییت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، این گونه برداشت می‌شود که ترور فخری زاده یک عملیات مشترک آمریکایی-صهیونیستی بوده است.

در همین زمینه:

کد خبر 568397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار