رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره مسئله حذف کنکور و پیش‌زمینه‌های آن توضیحاتی ارائه داد.

سوالات کنکور

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای سنجش و پذیرش درباره حذف کنکور و میزان موثر بودن جذب دانشجو با استفاده از سوابق تحصیلی گفت: پشت پرده برگزاری کنکور در کشور ما اقتصادی بزرگ نهفته است به همین دلیل افراد ذی‌نفع در این مسئله همچنان درصدد هستند کنکور در جامعه و بین مردم حاکمیت خود را حفظ کند. علاوه بر این آنها می‌خواهند فضیلت کنکور را دیکته کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اقتصاد شکل‌گرفته پیرامون کنکور کل نظام تربیتی ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

این عضو شورای سنجش و پذیرش افزود: هم‌اکنون که در ۸۵ درصد ظرفیت آموزش عالی کشور به جز رشته‌های پزشکی امکان ورود براساس سوابق تحصیلی و درسی که دانش‌آموز در مدرسه خوانده و معدلی که کسب کرده فراهم شده، افراد که پشت پرده شکل‌گیری اقتصاد کنکور و مافیای آن هستند موضوع عدم توانمندی دانشجویانی را که براساس معدل به دانشگاه پیدا می‌کنند مطرح کرده‌اند و در صدد تحقیر آنها هستند.

طهرانچی گفت: مشکل ما این است کنکور نظام مدرسه ما را تضعیف کرده است. اگر کنکور را برداریم معدل دانش‌آموزان خود به خود درست می‌شود.

نمی‌خواهیم کنکور را به‌هیچ‌وجه حذف کنیم

این عضو شورای سنجش و پذیرش توضیح داد: مشکل کشور ما این است که کنکور را نمی‌خواهیم به‌هیچ‌وجه برداریم یا آن را حتی محدود کنیم. به همین دلایل اقتصاد کنکور خودش را تحمیل می‌کند.
 

کد خبر 568391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار