فرماندار سردشت گفت: هفت نفر از شهروندان که در ارتفاعات مرزی این شهرستان در راه مانده و گرفتار برف و کولاک شده بودند، با تلاش نیروهای امدادی نجات یافتند.

مناطق کوهستانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اقصی نخشی‌پور اظهار داشت: این افراد در ارتفاعات "پردانان" در منطقه‌ای بین سردشت ​​​​​​ و پیرانشهر گرفتار برف و کولاک شده و راه خود را گم کرده بودند که با کمک امدادگران نجات پیدا کردند. این افراد با تماس از طریق تلفن همراه مسئولان را از گرفتاری خود باخبر ساخته بودند، در این عملیات امدادی که چندین ساعت به طول انجامید، امدادگران نجات‌یافتگان را پس از ارائه خدمات و کمک‌های اولیه، اسکان دادند. خوشبختانه همه افراد گرفتار شده در سلامت کامل هستند. در زمان شرایط جوی نامساعد نیاز است که کوهنوردان و مردم عادی از صعود به ارتفاعات خودداری کنند تا گرفتار حوادث ناگوار به‌ویژه برف و کولاک نشوند.

بارش شدید برف از روز گذشته پنجشنبه ششم آذز در آذربایجان‌غربی آغاز شد و این استان را به طور کامل سفید پوش کرد که ارتفاع برف در برخی از مناطق کوهستانی و ارتفاعات به بیش از نیم متر نیز رسید. شهرستان مرزی سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی هم مرز با عراق واقع شده است.
 

کد خبر 568196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار