دکتر محمدرضا هاشمیان، فوق تخصص ICU در بیمارستان مسیح دانشوری و استاد دانشگاه بهشتی در پستی اینستاگرامی خبر امیدوارکننده‌ای داده است؛ «واکسن کرونا برای همه ایرانیان». این درحالی است که وزیر بهداشت گفته خرید ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا برای ۲۱ میلیون نفر پیش‌بینی شده است.

vaccine

به گزارش همشهری‌آنلاین؛ درحالی که در دنیا هر روز خبرهای امیدوارکننده‌ای از تایید واکسن‌های کرونا منتشر می‌شود و مردم خسته از پروتکل‌های بهداشتی آزاردهنده و آزرده از خبرهای پی‌درپی مرگ را مشعوف به خود می‌کند، اما در ایران، تجربیاتی که چند نمونه اخیر هم دارد از جمله ناکامی در واردات واکسن آنفلوآنزا، خبرهای امیدوارکننده را کمرنگ می‌کند. 

به هرحال چندروزی است که وزارت بهداشت خبر از تامین واکسن برای درصدی از ایرانیان می‌دهند. در ابتدا گفته شد حدود ۱۰ درصد جمعیت ایران از طریق کواکس به ایران واکسن می‌رسد و در ادامه هم نمکی، وزیر بهداشت گفت تا ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا به ایران وارد می‌شود؛ برای ۲۱ میلیون نفر.

پیش از ظهر امروز هم سخنگوی وزارت بهداشت از همکاری با روسیه برای ساخت واکسن کرونا خبر داد. 

دراین‌باره بیشتر بخوانید؛

اما اکنون دکتر محمدرضا هاشمیان، فوق تخصص ICU در بیمارستان مسیح دانشوری و استاد دانشگاه بهشتی که در ماه‌های گذشته از چهره‌های معروف پزشکی در جنگ با کرونا بوده است، در پستی اینستاگرامی از خرید واکسن برای همه ایرانیان خبر داده است که البته ظاهرا رایگان هم هست. 

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

کد خبر 568081
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها