وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای هواــ‌فضای این کشور صبح امروز پنجشنبه ۶ آذر ماه مجدداً موشک جدیدی را با موفقیت از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه در منطقه نظامی ساری‌ــ‌شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان) پرتاب کردند.

موشک جدید روسیه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، خبرگزاری «تاس» گزارش داد ، وزارت دفاع فدراسیون روسیه، امروز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای هواــ‌فضای این کشور بار دیگر موشک جدیدی از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه را در منطقه آموزش نظامی ساری ــ‌شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان که در اختیار طرف روسی قرار دارد) با موفقیت مورد آزمایش قرار دادند.

طبق این گزارش، اوایل بامداد امروز (پنج‌شنبه) در منطقه آموزش نظامی ساری‌ــ‌شاگان (جمهوری قزاقستان)، خدمه رزمی نیروهای پدافند هوایی و موشکی نیروهای هواــ‌فضای روسیه با موفقیت پرتاب آزمایشی دیگری از موشک جدید سامانه دفاع ضدموشکی روسیه را انجام دادند و موشک شلیک‌شده با دقت مشخص به هدف تعیین‌شده اصابت کرد.

طبق گفته‌های ژنرال "آندری دمین" فرمانده هنگ یکم موشک‌های ضدهوایی و ضدبالستیک نیروهایی هواــ‌فضای روسیه، «سیستم دفاع ضدموشکی جدید پس از گذراندن یک سری آزمایشات، ویژگی‌های فنی قابل اعتماد خود را مورد تأیید قرار داد و واحدهای رزمی با موفقیت وظیفه پرتاب موشک جدید را انجام و با دقت مشخص هدف تعیین‌شده را هدف قرار دادند.»

پیش از این، وزارت دفاع روسیه در اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان ماه) از پرتاب موفقیت‌آمیز موشک جدیدی از سیستم دفاع ضدموشکی خبر داده بود، این آزمایش نیز از سایت نظامی ساری‌ــ‌شاگان انجام شده بود.

سیستم دفاع ضدموشکی در زمان حاضر هم در خدمت نیروهای هواــ‌فضای روسیه قرار دارد و برای محافظت از این کشور در برابر هرگونه حملاتی توسط تسلیحات هوایی‌ــ‌فضایی طراحی شده است.

کد خبر 568055

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها