آرمان که به جرم قتل دختر موردعلاقه‌اش ۲ ماه پیش در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شده بود، حالا و با حکم دادگاه بعثت به اتهام اختفای جسد به ۳‌ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

آرمان و غزاله

به‌ گزارش همشهری آنلاین، پرونده جنجالی آرمان و غزاله از بهمن سال۹۲ به جریان افتاد. غزاله ۱۹ساله روز ۱۲بهمن‌ماه سال۹۲ به طرز عجیبی ناپدید شد و پس از چند روز معلوم شد آرمان، که قصد ازدواج با او را داشت در مفقود شدن او دست داشته است. او که هنگام دستگیری کمتر از ۱۸سال داشت، در بازجویی‌ها به قتل غزاله اعتراف کرد و مدعی شد که روز حادثه، وقتی غزاله به خانه‌شان آمده و به او گفته که نمی‌توانند باهم ازدواج کنند و قصد دارد برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود، چنان عصبانی شده که با ضربات میله آهنی وی را به قتل رسانده است. پس از جنایت نیز جسد وی را داخل چمدانی گذاشته و در یک سطل زباله رها کرده است.

آرمان اما در ادامه و حتی در جریان ۲باری که در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت، اعترافاتش را پس گرفت و گفت که غزاله در جریان یک حادثه جان باخته است. او گفت: من اتهام قتل‌عمدی را قبول ندارم. من و غزاله مشکلی باهم نداشتیم. آخرین مرتبه‌ای که او به خانه‌مان آمد، بعد از خداحافظی متوجه شدم در راه‌پله افتاده است. او را داخل خانه آوردم. وضعیت خوبی نداشت و نفس نمی‌کشید. ترسیده بودم و نمی‌دانستم چه کار کنم. آن زمان سنم کم بود. حتی به فکرم نرسید که با اورژانس تماس بگیرم. به همین دلیل بدون اینکه متوجه کارهایم باشم، او را داخل چمدان گذاشتم و در سطل زباله‌ای انداختم. آن زمان فقط می‌خواستم او را از خانه مان دور کنم اما بعد پشیمان شدم.

هرچند آرمان اتهام قتل عمدی را قبول نداشت اما در جریان هردو محاکمه که آخرین آن ۲ماه پیش بود به قصاص محکوم شد و این در حالی بود که بخشی از پرونده که مربوط به اختفای جسد غزاله بود، در شعبه۱۱۵۴ دادگاه بعثت در حال رسیدگی بود.

پسر جوان با مطرح کردن ۳روایت مدعی شده بود که غزاله زنده است. چراکه بعد از رها کردن آن در سطل زباله باید پیدا می‌شد اما جسد غزاله با گذشت ۷سال از ماجرا هنوز پیدا نشده است. یکی از دلایلی که آرمان مطرح کرد تمدید دفترچه بیمه غزاله پس از حادثه بود. دومین دلیل مرخصی گرفتن از دانشگاه بعد از حادثه و سوم، بسته شدن فیس‌بوک وی بعد از گذشت ۶‌ماه از زمان حادثه بود. او می‌گفت زمانی که غزاله از راه‌پله‌ها افتاده و او را در چمدان گذاشته و رهایش کرده احتمالا او زنده بوده است.

 وقتی آرمان چنین ادعایی را مطرح کرد تحقیقات در این خصوص از خانواده غزاله آغاز شد. آنها اظهار کردند که وقتی شنیدند دخترشان ناپدید شده و خبری از او نیست راهی دانشگاه شده و مرخصی گرفتند. از سوی دیگر دفترچه بیمه‌اش را هم خودشان تمدید کرده‌اند نه غزاله. در ادامه از پلیس فتا استعلام گرفته شده و دریافتند که چنانچه کاربر تا مدتی در فیس‌بوک فعالیتی نداشته باشد به‌صورت خودکار صفحه کاربر حذف خواهد شد. با رفع ابهامات در پرونده، قاضی شعبه۱۱۵۴ دادگاه بعثت، آرمان را به اتهام اختفای جسد به ۳‌ماه و یک روز حبس محکوم کرد.

منبع: همشهری

کد خبر 567998

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها