عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت که حزب متبوعش به دنیال گزینه اختصاصی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است.

حق شناس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره چگونگی ورود حزب متبوعش به عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: در نشست‌های کمیته تعامل دفتر سیاسی حزب به این نتیجه رسیدیم که اعتماد ملی در انتخابات آینده کاندیدای اختصاصی داشته باشد.

وی با بیان اینکه روند گزینش کاندیدای اختصاصی زمان‌بر است، گفت: قرار است گفتگوها درون حزب و در بخش‌های استانی با تأمل شکل بگیرد و در عین حال نامزدها در فضای جریان درون اصلاحات هم روشن‌تر شوند.

حق‌شناس بابیان اینکه فضای کلان سیاستگذاری کشور و نگاه حاکمیت به امر انتخابات بسیار حائز اهمیت است، گفت: در صورتی که این سیاست‌ها روشن شود، دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی وارد شور و مشورت می‌شود و نتیجه آن را در سطح بعدی ارائه می‌کند و در نهایت کاندیدای نهایی از میان افرادی که در درون حزب اعلام آمادگی کردند مشخص می‌شوند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره کاندیداتوری رمضانعلی سلطانی‌فر، الیاس حضرتی و محمدعلی افشانی تصریح کرد: آقای سلطانی‌فر چندین سال است که دیگر با حزب مراوده‌ای ندارد. اما نظرهایی در مورد آقایان الیاس حضرتی و محمدعلی افشانی در حزب وجود دارد.

وی اضافه کرد: در حزب اعتماد ملی، نزدیک به ۱۰ چهره شاخص وجود دارند که در تراز افرادی هستند که خود را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در گروه‌های مختلف معرفی می‌کنند.

حق‌شناس تصریح کرد: حزب اعتماد ملی در هفته‌های آینده در مورد کاندیداهای خود به جمع‌بندی می‌رسد و نتیجه را اعلام می‌کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره احتمال کاندیداتوری خود نیز گفت: تابع نظر حزب هستم، البته تعدادی از اعضا پیشنهاد دادند که گزینه‌شان برای کاندیداتوری من هستم و من هم مخالفتی نکردم.

وی ادامه داد: اگر مصلحت حزب ایجاب کند و اعضا به این نتیجه برسند که این سرمایه قابلیت دارد که فرصتی برای حزب، کشور و مردم ایجاد کند، قطعاً از طرف من به عنوان یک اندوخته‌ای که مهمترین سرمایه‌ام تجربه ۴۰ ساله حضور در عرصه سیاست کشور بوده قابل پذیرش است.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: هر گزینه‌ای که حزب براساس نگاه کلان در موردش به نتیجه برسد از آن حمایت می‌کنیم.

کد خبر 567968

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha