مگان مرکل، دوشس ساسکس و همسر شاهزاده هری نوه ملکه بریتانیا در مقاله‌ای درباره فقدان و توجه به دیگران در دوران کرونا داغداریش را پس از سقط شدن جنینش علنی کرد.

Megan

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین مگان در این مقاله از مصیبتی که او و هری پس از اینکه در ماه ژوئیه (تیر) او نوزادش را از دست داد و در بیمارستان بستری شد، تحمل کردند، سخن گفته است.

او در مقاله‌اش در نیویورک تایمز لحظه سقط شدن نوزادش را توضیح می‌دهد که چگونه هنگامی که داشت در خانه‌شان در لوس‌آنجلس پوشک آرچی، پسرشان را عوض می‌کرد، که از شدت درد «روی زمین افتاد.»

او می‌نویسد: «می‌دانید زمانی که بچه‌ اولم در آعوشم بود، داشتم بچه دومم را از دست می‌دادم.»

«ساعت‌ها بعد روی تخت بیمارستان دراز کشیده بودن و دست شوهرم را گرفته بودم. کف دست سرد و ترش را احساس کردم و انگشتانش  را بوسیدم که از اشک‌های هردویمان خیس شده بود. به دیوارهای سرد و سفید خیره شده بودم، چشم‌های را بستم و تلاش کردم تضور کنم چگونه این مصیبت را از سر می‌گذرانیم.»

مگان و هری در ماه مه ۲۰۱۹ با پسرشان آرچی

مگان با اشاره با انگ‌زنی که درباره سقط جنین وجود دارد، می‌نویسد: «از دست دادن بچه به معنای تحمل کردن داغی تقریبا غیرقابل‌تحمل است که بسیاری دچار آن می‌شوند، اما شمار بسیار اندکی از آن سخن می‌گویند.»

مگان از زنان دیگر هم می‌خواهد تجربه‌هایشان در این باره با دیگران در میان بگذارند.

او در این مقاله با عنوان «فقدان‌هایی که در آن شریک هستیم»، درباره فقدان و دردی که بسیاری از افراد را در سال ۲۰۲۰ دچار خود کرد، می‌نویسد و به افرادی که عزیزانشان را به علت کووید-۱۹ از دست داده‌اند، اشاره می‌کند.

کاخ سلطنتی درباره این مقاله اظهارنظری نکرد و گفت این موضوعی کاملا شخصی مربوط به این زوج است. البته منابع داخلی کاخ می‌گویند خاندان سلطنتی اندوه قابل‌درکی داشتند.

موضوعی که هنوز تابو مانده است

دکتر کریستین اکچی از کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان در پاسخ به این مقاله یادآوری می‌کند سقط جنین هنوز به عنوان تابو باقی مانده است.

او می‌گوید: «متاسفانه سقط جنین‌های زودرس بسیار شایع هستند و می‌توانند احساس شدید فقدان را در والدین و خانوادده‌هایشان ایجاد کنند.» تا یک پنجم زنان ممکن است در ۱۲ نخست بارداری دچار سقط شوند.

دکتر اکچی می‌گوید: «در بسیاری موارد، علت سقط شدن جنین نامعلوم می‌ماند. ما داریم درک بهتری از از علت‌های سقط شدن جنین و زنان در معرض خطر آن پیدا می‌کنیم، اما هنوز پژوهش‌های زیادی در این باره انجام نشده و منابع چندانی به مراقبت از زنان و همسرانشان در چنین مواردی اختصاص داده نشده است.»

او می‌افزاید: «البته در حال حاضر نمی‌توان از بسیاری از سقط شدن‌ها جلوگیری کرد. یک نشانه هشداردهنده ممکن است خونریزی و/یا درد در ابتدای بارداری باشد. زنان باردار در صورتی دچار شدن به هر یک از این علائم باید پزشک مراجعه کنند.»

کد خبر 567913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار