پیکر دومین شهید مدافع سلامت چهارشنبه پنجم آذر در تربت‌حیدریه استان خراسان رضوی تشییع شد.

تشییع مدافع سلامت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر و جهادگر بسیجی مهرداد حیدری متخصص مغز و اعصاب بیمارستان‌های آموزشی درمانی نهم دی و تامین اجتماعی تربت‌حیدریه روز دوشنبه به علت ابتلا به کرونا در راه دفاع از سلامت مردم به درجه رفیع شهادت نایل آمد. این پزشک متخصص و جراح مغز و اعصاب که در بیمارستان تامین اجتماعی تربت‌حیدریه بستری بود پس از وخامت اوضاع جسمانی وی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شده بود. این پزشک بسیجی و عضو گروه جهادی "قافله خاکی" تربت‌حیدریه هر سال با حضور در روستاهای محروم و دور افتاده این شهرستان به مداوای رایگان مردم محروم می‌پرداخت و پیگیر امور درمان محرومان بود.

هفته گذشته نیز سرگرد سیدحسین قاسمی از پزشکان و بهیاران تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی ارتش مستقر در تربت‌حیدریه به عنوان نهمین شهید مدافع سلامت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه در مراسم تشییع پیکر شهید دکتر مهرداد حیدری، با تسلیت عروج آسمانی این شهید گفت: مدافعان سلامت با نهایت اخلاص در میدان دفاع از جان هموطنان خود ایستاده‌اند و در این راه انسان‌های فرهیخته و بزرگی همچون شادروان دکتر مهرداد حیدری را از دست داده‌ایم که جای خالی آن‌ها برای همیشه در عرصه سلامت احساس خواهد شد.

حسین ابراهیمی‌پور، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز دکتر مهرداد حیدری را اسوه اخلاق و تعهد دانست و گفت: خدمات ارزنده و ماندگار این شهید مدافع سلامت در تاریخ پزشکی منطقه برای همیشه جاودان است و منش و شیوه این شهید نیز الگوی والایی برای خانواده بزرگ بهداشت و درمان شهرستان خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد. بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۸۹۴ هزار و ۳۸۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۴۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسیده است. همچنین  تاکنون ۶۲۵ هزار و ۶۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

کد خبر 567839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار