ٰژاپنی‌های اهل مد اکنون با ماسک‌های تجملی تزئین‌شده با الماس و مروارید با قیمت یک میلیون ین (۹۶۰۰ دلار) خودشان را در برابر کروناویروس محافظت می‌کنند.

mask

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز  از هفته پیش فروشگاه‌های زنجیره‌ای «کوکس» فروش این ماسک‌های دست‌دوز را از هفته پیش با هدف شاد کردن مردم و بالا بردن فروش در صنعت مد که پاندمی کرونا باعث رکود آن شده است، آغاز کرده‌اند.

آزوسا کاجیتکا، مسئول بخش ماسک در فروشگاه این شرکت در نزدیکی ایستگاه توکیو می‌گوید: «همه به علت کروناویروس احساس افسردگی می‌کنند و نگاه کردن به ماسک‌های پر زرق و برق می‌تواند روحیه افراد را بهتر کند.»

او می‌افزاید: «صنعت جواهر و پارچه به علت کروناویروس دچار رکود شده‌اند و ما این کار را به عنوان بخشی از طرحی برای کمک به احیای ژاپن انجام می‌دهیم.»

شرکت کوکس که بخشی از گروه فروشگاهی آئون است، از ماه سپتامبر (شهریور) به صورت آنلاین و در شش فروشگاه بیش از ۲۰۰ نوع ماسک را که قیمت‌هایشان از ۵۰۰ ین شروع می‌شود، آغاز کرده است.

برخی از بازدیدکنندگان از فروشگاه ماسک می‌گویند ماسک‌های یک میلیون ینی برایشان بیش از حد گران باشد.

میتسو کانکوی ۶۶ ساله می‌گوید: «اگر یکی از این ماسک‌ها را بزنم، باید مد لباسی بپوشم که با آنها تطابق داشته باشد. بنابراین فکر کنم استفاده از آنها یکی کمی مشکل باشد.»

البته این ماسک‌های ژاپنی هنوز فاصله زیادی با گران‌ترین ماسک‌های جهان دارند. گران‌ترین ماسک جهان یک ماسک ۱.۵ میلیون دلاری است کبا طلای ۱۸ عیار تزئین شده است.

زیبا و شیک: ماسک-دستمال گردن‌ ۱۸۵ دلاری بلژیکی برای دوران کرونا

کد خبر 567817

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha