دکتر حسن کریمی مله، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قوچان برای سومین سال پیاپی در فهرست دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت.

دانشمندان برتر دنیا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی‌اصغر بهشتی، رئیس دانشگاه صنعتی قوچان اظهار کرد: موسسه Clarivate Analyties هر ساله پراستنادترین پژوهشگران و دانشمندان دنیا را معرفی می‌کند که این فهرست شامل گروهی از پژوهشگران حوزه‌های علمی مختلف می‌شود. سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۶ دانشمند از ایران در این فهرست قرار گرفتند که نام دکتر حسن کریمی مله در این فهرست دیده می‌شد. سال ۲۰۱۹ از ایران ۱۲ نفر بین یک درصد دانشمند برتر دنیا قرار گرفتند که از دانشگاه صنعتی قوچان دو نفر آقایان دکتر کریمی مله و دکتر ماهیان در آن حضور داشتند.

بهشتی گفت: سال ۲۰۲۰ اسامی یک درصد دانشمند برتر دنیا منتشر شد که مانند سال گذشته ۱۲ نفر از ایران در این فهرست دیده می‌شد و خوشبختانه برای سومین سال پیاپی دانشگاه صنعتی قوچان صاحب یک نماینده بود و آقای دکتر حسن کریمی مله در این فهرست حضور داشت. برای قرار گرفتن در فهرست پژوهشگران برتر کلیه فعالیت‌های علمی ۱۰ ساله اخیر در سطح بین‌المللی از جمله تعداد مقالات، تعداد استنادها و مسائلی نظیر رعایت اصول اخلاقی در پژوهش، رعایت میزان خوداستنادی در حد قابل قبول و مقالات بازپس‌گیری‌شده در انتخاب پژوهشگران برتر موثرند.

تقریبا شش هزار و ۳۸۹ پژوهشگر در سال ۲۰۲۰ به عنوان پژوهشگر پراستناد انتخاب شده‌اند. برای انتخاب پراستنادترین پژوهشگران دنیا، مقالات یک درصد پراستناد در دوره زمانی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ مطابق با فهرست پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) پردازش شدند. تعداد استنادهای مقالات یک درصد پراستناد یکی از معیارهای اصلی انتخاب پراستنادترین پژوهشگران دنیا بوده است.

کد خبر 567740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار